Powrót do portalu

Energia Elektromobilności

01.09.2019 - 30.09.2019
Gliwice, ul. Alberta Einsteina 9 (fabryka BMZ Poland)

Aspekty praktyczne dla podmiotów zarządzających transportem publicznym i samorządów | SEMINARIUM WARSZTATOWE

3 edycja szkolenia!

Szanowni Państwo,

Trzecia edycja szkolenia Energia Elektoromobilności odbędzie się we wrześniu 2019. Przedstawicieli przedsiębiorstw komunikacyjnych oraz samorządów zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego! Zapraszamy również do śledzenia strony wydarzenia, na bieżąco będziemy dodawali wszelkie aktualności.

Redakcja Globenergia

Za nami drugie seminarium Energia Elektromobilności!

Dziękujemy za udział w drugiej edycji szkolenia Energia Elektoromobilności, które odbyło się w dniach 7-8 marca 2019 w siedzibie firmy BMZ Poland.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli przedsiębiorstw komunikacyjnych, przedstawiciele samorządów odpowiedzialnych za organizację transportu zbiorowego oraz podmioty przygotowujące i zarządzające infrastrukturą EV.

Elektromobilność to rzeczywiste wyzwanie przed jakim stajemy – samorządy, spółki komunalne i mieszkańcy tworzący nasze wspólnoty lokalne. Infrastruktura, odpowiednie przygotowanie taboru, kalkulacje, wreszcie pytanie – jakie rozwiązania sprawdzą się w naszych warunkach. To istotne aspekty inwestycji związanych z rozwojem elektromobilności.

Rozmawiano o zaletach dostępnych rozwiązań dla pojazdów elektrycznych.  Omówiono systemy zasilania autobusu elektrycznego na konkretnych przykładach.  Zaprezentowano aspekty kosztowe i środowiskowe inwestycji w elektromobilność. Uczestnicy zostali również zapoznani z możliwościami wyposażenia pojazdów (autobusów) elektrycznych, z ich funkcjonalnościami i dostępnymi wariantami.

Nie mogło zabraknąć też jazdy testowej!

 

FOTORELACJA Z WYDARZENIA MARZEC 2019!

FOTORELACJA Z WYDARZENIA LISTOPAD 2018!

Miejsce warsztatów

Na miejsce warsztatów wybraliśmy fabrykę BMZ Poland w Gliwicach.

Dlaczego?

Bo gliwicki zakład dostarcza baterie m.in. do autobusów elektrycznych, rowerów, skuterów, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale także je projektuje w swoim dziale B+R.

Zakład w Gliwicach, zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwija się dynamicznie w sercu jednego z najbardziej zurbanizowanych obszarów Europy od 2010 roku i zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników.

Chcemy aby nasze spotkanie pozwoliło na lepsze poznanie technologii wytwarzanych na naszym rynku!

Organizator | Partner

ORGANIZATOR

PARTNER

 

Patronat

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.