Powrót do portalu

XIV Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej

09.03.2021
Wydarzenie online!, Dołącz do wydarzenia z wygodnego dla Ciebie miejsca!

NAJWAŻNIEJSZE SPOTKANIE PRAKTYKÓW I UCZESTNIKÓW RYNKU POMP CIEPŁA!

Zapraszamy na branżowe otwarcie sezonu 2021!

Forum Pomp Ciepła to wyjątkowe spotkanie i idealna okazja do tego, by poznać rynek, nowe technologie i użyteczności czy sposoby sterowania i diagnostyki pomp ciepła. To przestrzeń do konfrontacji teorii z praktyką. To w końcu miejsce do analizy cen, rozmów o zmianach w prawie, czy o kolejnych wymaganiach dla instalatorów. To też przestrzeń do zadawania pytań i rozwiązywania problemów!

W tym roku, Forum Pomp Ciepła odbędzie się w nowej formie – spotkamy się z Państwem online.

Poruszymy ważne aspekty rynkowe dotyczące pomp ciepła, takie jak możliwości zarządzania pracą pompy ciepła, nowe czynniki chłodnicze i ich wpływ na rynek pomp ciepła, a także rolę pomp ciepła w systemach ciepłowniczych.

XIV Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła to także Energetyczny Talk Show! Poznasz nowości produktowe 2021, rynek pomp ciepła w Polsce, czy też perspektywy łączenia pomp ciepła z fotowoltaiką.

Tematyka spotkania

TEMATYKA

XIV Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej*

W tym roku poruszymy takie tematy jak:

 • Plany na 2021
  – Czego możemy się spodziewać w temacie rządowych dotacji?
  –  W jaki kierunku pójdzie program Czyste Powietrze 2.0?
  – Jak Warunki Techniczne 2021 zmienią rynek urządzeń grzewczych?
 • Nowości techniczne i produktowe
 • Redakcyjne notowania cenowe
 • Podsumowanie rynku pomp ciepła 2020
 • Etyka firm wykonawczych – analiza ofert
 • Perspektywy rozwoju rynku – statystyki i liczby
 • Komentarze branży i wymiana doświadczeń

 

*Organizator zastrzega możliwość zmian w programie. Program  wydarzenia będzie aktualizowany na bieżąco


REJESTRACJA OBOWIĄZKOWA – WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY – tutaj

Liczba miejsc na wydarzenie ograniczona!

 

RELACJA! Tak było podczas XIII Forum Pomp Ciepła

XIII Forum Pomp Ciepła 2020,odbyło się 26 lutego 2020 roku podczas Targów ENEX. O czym rozmawialiśmy? Kto nas odwiedził? Zapraszamy na relację!

Relacja z XIII Forum Pomp Ciepła

XIII Forum Pomp Ciepła rozpoczął ENERGETYCZNY TALK SHOW, który poprowadzili Grzegorz Burek – Redaktor naczelny Redakcji GLOBEnergia oraz Jarosław Kotyza- Kierownik Laboratorium Edukacyjno- Badawczego w Miękini. Wstęp wprowadził uczestników Forum w rynek pomp ciepła w Polsce, odpowiadając na pytania o nowości w ofertach producentów pomp ciepła, czy też omawiając miejsce pomp ciepła w polskich domach.

Energetyczny Talk Show, Jarosław Kotyza (z lewej strony) oraz Grzegorz Burek

Następnie odbyła się rozmowa z Pawłem Lachmanem, Prezesem Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła Port PC. Paweł Lachman podsumował rynek w 2019 roku, a także wpływ programu Czyste Powietrze na jego rozwój. Omówił również zmiany technologiczne w pompach ciepła, a co za tym idzie – ich ceny.

Grzegorz Burek -oraz Paweł Lachman – prezes PORT PC

Technologia i rozwój rynku

Po wstępie przyszedł czas na dalsze podsumowanie rozwoju technologii i rynku pomp ciepła, tym razem przez producentów urządzeń grzewczych. W panelu I: Technologia i rozwój rynku, zostały omówione Warunki Techniczne 2021 w kontekście rynku pomp ciepła i wymagań w ofertach rynkowych. Następnie temat przeszedł do monoblokowych pomp ciepła typu powietrze/woda z czynnikiem ekologicznym R290 w modernizacji budynku jednorodzinnego. Zostały omówione zasady doboru pomp ciepła do budynków modernizowanych, współpraca pomp ciepła z grzejnikami oraz wskazane najnowsze możliwości zarządzania pracą pompy ciepła.

Jak wiadomo, pracę pompy ciepła można łączyć z wykorzystaniem fotowoltaiki. W drugiej części panelu zostały omówione korzyści zasilania pompy ciepła energią ze słońca oraz sposoby prawidłowego łączenia pracy urządzeń. Na koniec panelu został przedstawiony pokaz zwiększenia autokonsumpcji energii z fotowoltaiki na przykładzie pompy ciepła typu SPLIT.

Panel firm wykonawczych

W panelu wzięli udział Roman Cionćka z firmy Dimplex, Marcin Demczuk z firmy Vaillant, Adam Minikowski z firmy NIBE, Robert Kałużny z firmy Panasonic, Andrzej Oczoś z firmy Galmet, Maciej Piliński z firmy Fronius oraz Jakub Pawłowicz z firmy Viessmann.

Aplikacja pomp ciepła w Polsce – wyzwania i absurdy

W II panelu Forum, wzięli udział przedstawiciele firm wykonawczych z Wejherowa, Krakowa, Żywca oraz okolic Kalisza. Przedstawiciele omówili wyzwania i absurdy na polskim rynku pomp ciepła.

W panelu wzięli udział Artur Wiertel z firmy Waterm, Krzysztof Mrowiński z firmy Ekokomfort Mrowiński, Aleksander Juraszek z firmy Instalex oraz Paweł Paszkowski z firmy Kraktherm.

Wyzwania, nowości i oczekiwania 2020

Na polskim rynku pomp ciepła jest wciąż wiele wyzwań. Jednym z nich jest wykorzystanie czynników naturalnych w pompach ciepła. Podczas III panelu Forum został poruszony temat wykorzystania dwutlenku węgla w pompach ciepła do domów jednorodzinnych, schemat pracy oraz serwis.

Jako kolejne wyzwanie na rynku, zostały przedstawione mapy potencjału geotermii niskotemperaturowej, które mogą stanowić wsparcie dla rozwoju technologii gruntowych pomp ciepła.

W panelu wzięli udział Richard Gundzik z firmy Flexit Polska oraz Grzegorz Ryżyński z PIG PIB.

Dobre Praktyki w Dobrych Rękach

Na zakończenie XIII Forum Pomp Ciepła, jako wisienka na torcie, zostały wręczone nagrody w konkursie Dobre Praktyki w Dobrych Rękach. Nagrody zostały przyznane za najciekawsze instalacje OZE wykonane w 2019 roku.

Laureaci Konkursu Dobre Praktyki w Dobrych Rękach

Ostatnim elementem Forum, była rozmowa z finalistami konkursu zorganizowanego przez PORT PC na najciekawsze referencje.

ORGANIZTOR

PATRON HONOROWY

PATRON

PARTNERZY

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.