Powrót do portalu

XII Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+

25.02.2021
WYDARZENIE ONLINE | Dołącz do wydarzenia z wygodnego dla Ciebie miejsca! ,

Zapraszamy na otwarcie sezonu fotowoltaicznego 2021!

Forum Solar+ to wydarzenie poświęcone w pełni branży fotowoltaicznej i zagadnieniom magazynowania energii. To forum wymiany doświadczeń, analizy zmian prawnych, aktualnych cen, nowości technologicznych, konkretnych porad dla inwestorów i instalatorów.

Jakie tematy poruszymy?

TEMATYKA*

XII Ogólnopolskiego Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+

25 lutego 2021r.

 • Energetyczny talk show
 • Plany na 2021
  – Czego możemy się spodziewać w temacie rządowych dotacji?
  – Co nas czeka w temacie magazynowania energii?
  – Jak kodeksy sieciowe wpłyną na rozwój rynku?
 • Redakcyjne notowania cenowe
 • Podsumowanie rynku fotowoltaicznego 2020
 • Nowości techniczne i produktowe
 • Etyka firm wykonawczych
 • Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych
 • Perspektywy rozwoju rynku
 • Komentarze branży i wymiana doświadczeń

*Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie. Program  wydarzenia będzie aktualizowany na bieżąco


REJESTRACJA OBOWIĄZKOWA – WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY – tutaj

Liczba miejsc na wydarzenie ograniczona!

 

RELACJA! Tak było podczas XI Forum SOLAR+

XI Forum SOLAR+ odbyło się 27 lutego 2020 roku w MiastOZE podczas Targów ENEX. O czym rozmawialiśmy? Kto nas odwiedził? Zapraszamy na relację!

Relacja z XI Forum Solar +

XI Forum Solar + rozpoczął ENERGETYCZNY TALK SHOW, który poprowadzili Grzegorz Burek – Redaktor naczelny Redakcji GLOBEnergia oraz Bogdan Szymański – Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Wstęp wprowadził uczestników Forum w rynek fotowoltaiczny w Polsce, perspektywy na kolejne lata, nowe przepisy i wyzwania dotyczące ochrony przeciwpożarowej oraz wyboru firmy wykonawczej.

Technologia i rynek

Po wstępie przyszedł czas na dalsze podsumowanie rozwoju technologii i rynku fotowoltaicznego. W panelu I: Technologia i rynek zostały omówione realia fotowoltaicznego rzemiosła w nawiązaniu do fachowców, roli Państwa i strefy biznesu. Następnie temat przeszedł do ogniw typu N, roli wydajności oraz modułów fotowoltaicznych typu szkło-szkło.

Fotowoltaika to nie tylko prąd dla domów jednorodzinnych. Energią ze słońca można również zaopatrzyć przedsiębiorstwa. W nawiązaniu do tej kwestii zostało omówione wykorzystanie fotowoltaiki w firmach i opłacalność tego rozwiązania.

W dalszej części panelu, po omówieniu modułów prelegenci przeszli do falowników – ich dostępności i sposobów na osiągnięcie niezawodności. Omówione zostały także falowniki z wbudowanymi ładowarkami i ich wyścig o inteligencję.

Zostając w temacie inteligencji urządzeń, została omówiona inteligentna diagnostyka w instalacjach fotowoltaicznych.

Fotowoltaika to nie tylko urządzenia, ale także ich montaż. Pod koniec panelu I, przyszedł czas na wykazanie sposobów na obniżenie kosztów i przyspieszenie montażu instalacji PV.

Na koniec panelu został przedstawiony pokaz zwiększenia autokonsumpcji energii z fotowoltaiki na przykładzie pompy ciepła typu SPLIT oraz został omówiony polski rynek fotowoltaiczny z punktu widzenia zagranicznej firmy.

W panelu wzięli udział Sebastian Walerysiak – z firmy Viessmann, Robert Maczionsek z firmy Emiternet, Edyta Witkowska Grześkiewicz z firmy Bruk-Bet Solar, Robert Kubera z firmy Fronius, Radu Roman z firmy Solis, Michał Marona z firmy SolarEdge, Wojciech Szewczyk z firmy Photomate, Paweł Wiktorowicz z firmy Corab, Henning Schulze z firmy JA Solar oraz Jakub Pawłowicz z firmy Viessmann.

Bezpieczeństwo i jakość

W II panelu Forum zostały omówione kwestie dotyczące bezpieczeństwa i jakości w kontekście fotowoltaiki. Prowadzone rozmowy dotyczyły projektowania domów realnie zeroenergetycznych w warunkach polskich, w aspekcie efektywnego połączenia pomp ciepła i fotowoltaiki czy też zagrożenia pożarowego instalacji fotowoltaicznych oraz metod przeciwdziałania im.

W panelu wzięli udział Jacek Biskupski z SBF POLSKA PV, dr hab. inż. Rafał Porowski z Politechniki Świętokrzyskiej, Bogdan Szymański z SBF POLSKA PV oraz Krzysztof Grobel z firmy SOLGEN.


CZYTAJ CAŁĄ RELACJĘ Z XI Forum SOLAR+ TUTAJ


 

FOTORELACJA - XI FORUM SOLAR+

ORGANIZATOR

PATRON HONOROWY

PATRON MERYTORYCZNY

PARTNERZY

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.