Powrót do portalu

Warsztaty Moc Hybrydy

23.04.2018 - 24.04.2018
Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Łączymy energooszczędne systemy!

Warsztaty MOC HYBRYDY

Za nami warsztaty MOC HYBRYDY!

Podczas  targów Instalacje w Poznaniu, firmy wykonawcze  miały okazję rozbudować swoje portfolio o dodatkowe umiejętności, a inwestorzy poznali możliwości, jakie stwarza technologia fotowoltaiczna i pompy ciepła!

MOC HYBRYDY redakcji GLOBEnergia to energetyzujące spotkanie w postaci warsztatów oraz prezentacji.

Specjaliści z branży techniki grzewczej i fotowoltaicznej wytłumaczyli jak wykorzystać potencjał tkwiący w net meteringu. Rozmawiali jak technicznie połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną.

Nie pominięto również szybko postępującej w naszym kraju i cieszącej się dużym zainteresowaniem fotowoltaiki. O tym, jak dobrać moduły fotowoltaiczne, jakie pomiary i badania wykonywać i jak przyłączyć system fotowoltaiczny do sieci opowiadał osobiście Bogdan Szymański, autor poradnika „Instalacje Fotowoltaiczne”, wraz z zaproszonymi ekspertami branży.

Połączono energooszczędne systemy…

Obowiązujący w naszym kraju obecnie system net metering to możliwość bilansowania energii wyprodukowanej i pobranej z sieci. To właśnie ten system daje możliwość otworzenia się Polaków na ideę domów blisko zeroenergetycznych. Dzięki możliwości bilansowania, nadmiar energii wysyłany jest do sieci i pobierany wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Inwestując więc w fotowoltaikę i pompę ciepła, można zasilić nasz dom w energię elektryczną, ciepło i chłód. Odpowiednio dobrany zestaw pokryje roczne zapotrzebowanie na energię naszego budynku.

Pokazano, jak to zrobić

Teoria teorią, ale do prawidłowego wykonania i świadomego użytkowania instalacji należy wiedzieć jak to działa i dlaczego. Dlatego warsztatach łączą teorię z praktyką. Podczas warsztatów odbył się pokaz możliwości urządzeń od pompy ciepła po pokaz montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim!

Program MOC HYBRYDY 2018!

WARSZTATY MOC HYBRYDY

DATA: 24 kwietnia 2018 (wtorek) godz. 11:00-14:00
Miejsce: Pawilon 5A, stoisko nr 22

Dzień pokazowo-warsztatowy. Wykorzystany sprzęt: pompa ciepła, regulator, moduły fotowoltaiczne, falownik, konstrukcja na dach płaski.
Prowadzenie: Bogdan Szymański GLOBENERGIA

SESJA PC-PV

 • Wykorzystanie sieci jako magazynu energii – wprowadzenie do netmeteringu
 • Typowe zużycie energii elektrycznej przez pompy ciepła
 • Jak techniczne połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną?
 • Sposoby zwiększenie autokonsumcji – optymalizacją załączania urządzeń
 • Wykorzystanie fotowoltaiki w technice grzewczej

SESJA Fotowoltaika

 • Moduły fotowoltaiczne – które wybrać?
 • Pułapki i wyzwania dla firm instalacyjnych
 • Falownik – od doboru po konfigurację
 • POKAZ – montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim

SESJA Certyfikacja NO SMOG

 • Ocena i klasyfikacja budynków oraz źródeł ciepła ze względu na emisję zanieczyszczeń do powietrza
 • Weryfikacja urządzeń grzewczych i ciepła systemowego w zakresie emisji zanieczyszczeń do powietrza

Nie możesz być we wtorek na targach INSTALACJE? Nic straconego, eksperci będą dostępni w strefie MOCY HYBRYDY podczas sesji szkoleniowej w poniedziałek i środę.

MINIWARSZTATY MOC HYBRYDY

DATA: 23 kwietnia 2018 (poniedziałek) – godz. 11:00-13:00

SESJA PC-PV

 • Fotowoltaika i pompy ciepłą w liczbach
 • Wykorzystanie sieci jako magazynu energii – wprowadzenie do netmeteringu
 • Inteligentna sieć z inteligentną pompą ciepła – co to oznacza?
 • Wykorzystanie fotowoltaiki w techniczej grzewczwej
 • Typowe zużycie energii elektrycznej przez pompy ciepła
 • POKAZ – montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim

SESJA Certyfikacja NO SMOG

 • Ocena i klasyfikacja budynków oraz źródeł ciepła ze względu na emisję zanieczyszczeń do powietrza
 • Weryfikacja urządzeń grzewczych i ciepła systemowego w zakresie emisji zanieczyszczeń do powietrza

W realizacji MOCY HYBRYDY redakcji GLOBEnergia zaangażowani są Partnerzy: Viessmann, Corab, ABB. Wydarzenie współorganizowane jest z organizatorem Targów Instalacje: Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

O warsztatach

MOC HYBRYDY to interaktywne warsztaty z zakresu fotowoltaiki z wykorzystaniem potencjału tkwiącego w instalacjach grzewczych. Zalety, wady, możliwości zastosowania instalacji fotowoltaicznych z praktycznymi aspektami montażu na specjalnie do tego przygotowanym dachu. Warsztaty prowadził autor poradnika „Instalacje Fotowoltaiczne”Bogdan Szymański z redakcji GLOBEnergia, przy udziale ekspertów z branży grzewczej.

Prowadzący

Bogdan SzymańskiBogdan Szymański – ekspert w zakresie systemów fotowoltaicznych, autor licznych prac i analiz w tej tematyce, autor książki „Instalacje Fotowoltaiczne”. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, obecnie prezes Stowarzyszenia Helios, członek zespołu redakcji GLOBEnergia oraz prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Zawodowo i hobbistycznie związany z odnawialnymi źródłami energii od czasów studiów. Współautor programu komputerowego do doboru instalacji słonecznych „kolektorek”, współautor e-learningowego kursu z zakresu energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej w ramach realizacji Projektu „Eko-Gmina”, a następnie projektu „Samorządowy Menedżer ds. Energii” realizowanego przez stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy, Współautor pakietów edukacyjnych i portali na temat odnawialnych źródeł energii min. zielonaenergia.eco.pl, zielonytelefon.eco.pl realizowanych przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.

Współpomysłodawca oraz wykładowca w ramach cyklu szkoleń fotowoltaicznych Solar+.

Organizatorzy

Patronat

Partnerzy

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.