Powrót do portalu

X Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii!

28.02.2019
Kielce, ul. Zakładowa 1

Branża Fotowoltaiczna w jednym miejscu - o tematach istotnych i aktualnych!

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W X EDYCJI FORUM SOLAR+

Prawie 350 zarejestrowanych uczestników, 12 prelekcji, aktualne ceny, nowości technologiczne, konkretne porady dla inwestorów i instalatorów – takie było X, jubileuszowe Forum SOLAR+.

Wydarzenie zorganizowane przez Redakcję GLOBEnergia poświęcone było w pełni branży fotowoltaicznej i zagadnieniom magazynowania energii, a odbyło się 28 lutego 2019 r. podczas Targów ENEX 2019.

Patronat merytoryczny nad Forum objęło Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Patronem honorowym wydarzenia było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele wszystkich Partnerów Forum Solar+.

Dzień rozpoczął się o Energetycznego TALK SHOW, które poprowadził Bogdan Szymański (SBF POLSKA PV) i Grzegorz Burek (GLOBEnergia), do których dołączył zaproszony gość – Marek Przychodzeń – prezes zarządu EIDOS Sp z o.o. Eksperci poruszali tematy związane z aukcjami OZE, aktualnymi programami wspierającymi OZE i dyskutowali o planowanych zmianach w prawie dotyczących cen energii.

Monika Ciosek (SBF POLSKA PV) omówiła aktualną sytuację na rynku fotowoltaicznym, bazując na najnowszych danych. Słuchacze mieli szansę poznać liczbę i moc zainstalowanych mikro, małych i dużych instalacji PV, ich ceny oraz udział w zużyciu energii i całkowitej produkcji mocy. Dane komentował ekspert – Bogdan Szymański.

Następnie Michał Marona, reprezentujący firmę SolarEdge, przedstawił temat rosnącej roli oprogramowania w systemach fotowoltaicznych. Andrzej Cebrat (Soltech) miał pokaz dotyczący magazynów energii w ujęciu praktycznym, prezentując wymagania techniczne i eksploatacyjne. Nie zabrakło również informacji dotyczących parametrów takich urządzeń i ich możliwości.

O stacjach ładowania pojazdów elektrycznych prądem przemiennym, ze szczególnym uwzględnieniem ładowarek typu wallbox, o ich możliwościach, czasach i kosztach ładowania opowiedział Krzysztof Zamożny z firmy GARO. Artur Gaj z ABB przestawił temat dotyczący automatyki budynków wraz z fotowoltaiką dziś i jutro.

Wystąpienie dotyczące modułów half-cut-cells i bifacjalnych miał Robert Maczionsek z firmy Emiternet, która zajmuje się przygotowywaniem projektów z ich wykorzystaniem. Prelegent przybliżył technologię, koszty z nią związane, parametry i pozycję na polskim rynku.

Reprezentujący firmę Vaillant – Grzegorz Gwadera, mówił o sposobie zwiększenia autokonsumpcji energii z instalacji fotowoltaicznej poprzez wykorzystanie pompy ciepła, do współpracy z fotowoltaiką.

Szymon Lenartowicz z Viessmann opowiedział o tym, jaką moc instalacji fotowoltaicznej zaproponować prosumentowi, gdy jego dom ogrzewany jest pompą ciepła. W Forum uczestniczył także Jarosław Trela reprezentujący JinkoSolar, który przedstawił innowacje technologiczne na rynku PV oraz opowiedział o optymalizowaniu projektów PV.

Wojciech Szewczyk z Huawei opowiedział obecnym o optymalizowaniu kosztów farm fotowoltaicznych. Po nim wystąpił Łukasz Zaziąbł z Baywa-re, który przedstawił temat balastowych konstrukcji na dach płaski.

Ostatnim prelegentem Forum Solar+ był Krzysztof Grobel z firmy Solgen. Zainteresował on zgromadzonych propozycjami rozwiązań instalacji fotowoltaicznych dla firmy – takich, aby najbardziej się opłacały. Na przykładach zaprezentował rozwiązania różnych problemów.

Wydarzenie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu dla publiczności.

Dziękujemy za czynny udział prelegentom, wystawcom, słuchaczom i wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Wierzymy, że razem możemy zmienić pojęcie energii!

Forum Fotowoltaiczne Solar+ to ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV. Co roku podczas targów ENEX Nowa Energia, Redakcja GLOBEnergia wraz z targami Kielce organizuje wydarzenie dla przedstawicieli branż fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorów, władz samorządowych oraz pasjonatów energetyki słonecznej.

PROGRAM WYDARZENIA

PROGRAM WYDARZENIA

X Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+ *

 

10:00 Energetyczny Talk Show (Wyniki aukcji OZE, opusty problemem dla operatorów sieci, Program Parasolowy – kiedy sukcesem a kiedy katastrofą? Co wiemy o programie Energia+? Jak rząd chce zablokować wzrost cen energii?)
| Grzegorz Burek GLOBEnergia, Bogdan Szymański SBF POLSKA PV, Marek Przychodzeń EIDOS

10:20 Rynek fotowoltaiczny w Polsce 2018/2019 | Moce przyłączone | Notowania cen mikroinstalacji 2019
| Monika Ciosek, GLOBEnergia

10:40 Rosnąca rola oprogramowania w systemach PV
| Michał Marona, SolareEdge

11:00 POKAZ – Magazyn energii w ujęciu praktycznym | Wymagania techniczne i eksploatacyjne | Parametry i możliwości
| Łukasz Urbański, BMZ Poland

11:20 Stacje ładowania pojazdów elektrycznych prądem przemiennym, ze szczególnym uwzględnieniem ładowarek typu wallbox: możliwości; czasy i koszty ładowania; przykłady.
| Krzysztof Zamożny, GARO

11:40 Automatyka budynków i fotowoltaika dzisiaj i jutro!
| Artur Gaj, ABB

12:00 Moduły half-cut-cells i bifacjalne. Technologia, koszty, parametry i ich pozycja na polskim rynku.
| Robert Maczionsek, Emiternet

12:20 Zwiększenie autokonsumpcji poprzez współpracę pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną
| Grzegorz Gwadera, Vaillant

12:40 Budynek ogrzewany pompą ciepła – jaką moc instalacji PV można zaproponować prosumentowi?
| Szymon Lenartowicz, Viessmann

13:00 Innowacje technologiczne – optymalizacja projektów PV
| Jarosław Trela, VGE – oficjalny przedstawiciel Jinko Solar w Polsce

13:20 Optymalizacja kosztów farm fotowoltaicznych
| Wojciech Szewczyk, Huawei/Photomate

13:40 novotegra – Konstrukcja balastowa na dach płaski
| Łukasz Zaziąbł, Baywa-re

14:00 Fotowoltaika w firmie – kiedy najbardziej się opłaca? Problemy i ich rozwiązania na przykładach
| Krzysztof Grobel, Solgen

14:20 Podsumowanie Forum

14:30 Rozstrzygnięcie konkursu dla publiczności i zakończenie forum

*Organizator zastrzega możliwość zmian w programie


Wydarzeniu towarzyszyć będzie:

Relacja - Forum Solar+ 2018

Zobacz relację z IX Ogólnopolskiego Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+, które odbyło się 1 marca 2018 r.

FOTORELACJA

Organizator

Współporganizator

Patronat honorowy

Patronat

Partnerzy

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.