Punkt informacyjno-doradczy przy al. Powstania Warszawskiego 10 w Krakowie w dniach 27 – 30 grudnia 2016 r. wydłuży godziny pracy. W okresie poświątecznym wszyscy mieszkańcy, którzy są zainteresowani złożeniem wniosku o udzielenie dotacji na wymianę systemu ogrzewania, będą mogli dostarczyć niezbędne dokumenty w godzinach od 7.30 do 18.00.

Wymiana pieców: wydłużone godziny pracy Punktu Obsługi Mieszkańca fot. Magiczny Kraków

– W związku ze stale rosnącą liczbą składanych wniosków o wymianę ogrzewania, chcemy ułatwić mieszkańcom możliwość ich złożenia, dlatego w okresie między świętami a Nowym Rokiem wydłużone zostały godziny pracy punktów informacyjnych, ale co najważniejsze – nawet gdy złożony jeszcze w tym roku wniosek nie będzie zawierał wszystkich załączników – braki będzie można uzupełnić w roku przyszłym, nie tracąc możliwości otrzymania do 100% dotacji dla poniesionych kosztów kwalifikowanych wymiany – powiedział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Poza wyznaczonym terminem punkt obsługuje mieszkańców w godzinach 7.30-15.30). Punkt na osiedlu Zgody 2,  pok. 7, działa od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 18.00, w Galerii Bronowice i Bonarka złożymy dokumenty od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem 24 i 31 grudnia) w godz. 10.00-18.00.

Złożenie dokumentów jeszcze przed Nowym Rokiem gwarantuje otrzymanie do 100% dofinansowania kosztów kwalifikowanych, a w latach kolejnych będzie malało: w 2017 wyniesie do 80% kosztów kwalifikowanych, w roku 2018 spadnie do 60% kosztów kwalifikowanych. Niezbędne dla beneficjentów informacje i formularze dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kraków.

Do końca listopada 2016 roku złożono 5000 dokumentów. Rekord padł w listopadzie, kiedy to złożono 847 wniosków o udzielenie dotacji na wymianę palenisk oraz kotłowni węglowych na proekologiczne systemy grzewcze.

Opracowano na podstawie: Magiczny Kraków