Wysokie napięcie w sieci? GoodWe ma na to sposób

GoodWe opracowało rozwiązanie problemu, który coraz częściej trapi polskich prosumentów, jakim jest zbyt wysokie napięcie w sieci. Jako pierwszy na rynku wprowadza innowacyjne rozwiązanie do swoich falowników hybrydowych z serii ET. Falownik GoodWe w przypadku stwierdzenia zbyt wysokiego napięcia na którejkolwiek z faz, w sposób automatyczny i inteligentny przenosi produkcję na fazy z niższymi napięciami, stabilizując tym samym sieć i zapobiegając niepotrzebnemu wyłączeniu generacji. 

Zdjęcie autora: GoodWe
Zdjęcie autora: GoodWe

GoodWe

producent falowników
zakład energetyczny 20 stopień zasilania

Podziel się

Podczas budowy sieci nikt nie przewidywał takiego rozwoju energetyki rozproszonej oraz faktu, że energia będzie płynęła w obie strony. Stało się to jednak faktem, a na modernizację sieci będzie trzeba jeszcze poczekać. Jak sobie w takim wypadku poradzić ze zbyt wysokim napięciem w sieci?

Zespół inżynierów GoodWe opracował unikalne rozwiązanie wykorzystujące lokalną stabilizację sieci. W przypadku problemów z wysokim napięciem na jednej fazie, innowacyjne falowniki hybrydowe będą w stanie automatycznie przekierować energię do faz o najniższym napięciu. Ten inteligentny mechanizm pozwoli na skuteczną stabilizację sieci, eliminując tym samym ryzyko wyłączenia falownika. Najbliższa aktualizacja obejmie falowniki hybrydowe serii ET.

- "Rozwiązanie, które prezentujemy, jest wynikiem naszego zobowiązania do tworzenia technologii, które nie tylko przynoszą korzyści użytkownikom końcowym, ale także wywierają pozytywny wpływ na całą branżę. Wprowadzając to rozwiązanie, nie tylko reagujemy na wyzwania związane z wysokim napięciem w sieci, ale także otwieramy nowe perspektywy dla stabilnej i zrównoważonej produkcji energii w Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego postępu"- mówi Cezary Wawrzos, Technical Manager Eastern and South-Eastern Europe, GoodWe. 

-“Zaproponowane rozwiązanie jest koncepcyjnie bardzo dobre i może przynieść pożądane skutki szczególnie w sieciach gdzie występuje duża asymetria obciążenia poszczególnych faz przez odbiorców.” - mówi Bogdan Szymański, wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

Rozwiązanie dobre dla wszystkich?

GoodWe zaznacza, że opracowane rozwiązanie nie jest zarezerwowane tylko dla nowych falowników. Firma obecnie znajduje się na etapie wdrażania oprogramowania, które umożliwi integrację tego innowacyjnego rozwiązania do już istniejących falowników. Dzięki temu nasi klienci będą mieli możliwość ulepszenia swoich istniejących systemów bez konieczności wymiany sprzętu.

Kim jest GoodWe?

GoodWe jest wiodącym na świecie producentem falowników fotowoltaicznych i dostawcą inteligentnych rozwiązań energetycznych notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju. Firma zatrudnia ponad 4600 pracowników na całym świecie i ma na swoim koncie ponad 52 GW instalacji w ponad 100 krajach. GoodWe oferuje szeroką gamę niezawodnych, innowacyjnych i wydajnych produktów fotowoltaicznych, które są dostosowane do różnych zastosowań - od instalacji domowych po projekty komercyjne i wielkoskalowe. W 2021 roku firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za jednego z trzech największych dostawców falowników hybrydowych na świecie. Instytut Energii Odnawialnej w swoim raporcie 2023 uplasował GoodWe w pierwszej trójce najczęściej wybieranych falowników w Polsce.