Wysokowydajne moduły Tiger od Jinko o mocy 475 Wp – co je wyróżnia?
Podziel się
Wysoka wydajność
Najnowsza wersja modułów Tiger od Jinko charakteryzuje się rekordową mocą wynoszącą 475 Wp. Na wzrost wydajności w modułach pozwoliła między innymi zastosowana technologia Tiling Ribbon, która wyeliminowała luki międzykomórkowe. Z kolei zastosowanie ogniw ciętych na pół spowodowało zmniejszenie niedopasowania prądowego ogniw, a także ograniczenie strat mocy. Oprócz tego, technologia 9-busbarowa pozwoliła na zmniejszenie odległości pomiędzy główną szyną zbiorczą a mikropołączeniami prądowymi, powodując zmniejszenie strat na rezystancji i zwiększenie zarówno mocy wyjściowej jak i wydajności.
Moduły z serii Tiger wykorzystują okrągłą wstążkę, która pozwala na ponowne wykorzystanie zaabsorbowanego światła i zwiększenie wytwarzania energii w dużo większym stopniu, niż jej płaski odpowiednik. Między innymi w wyniku tej funkcji moduł 9-busbarowy wykazuje bardzo wysoką wydajność, szczególnie w środowisku o niskim natężeniu promieniowania słonecznego.
Bifacjalny moduł Tiger został wyposażony w przezroczysty podkład z zewnętrzną warstwą w postaci folii Tedlar firmy Dupont, która zwiększa odporność na korozję, promieniowanie UV i przenikanie pary wodnej. Oprócz tego, nieodłączne cechy folii Tedlar sprawiają, że przezroczysty podkład jest również łatwiejszy do czyszczenia i utrzymania.
Technologia Tiling Ribbon i 9BB
Jedną z wielu zaawansowanych funkcji w serii Tiger od Jinko, jest wykorzystanie technologii Tiling Ribbon (TR). Jest to innowacyjna konstrukcja, która podobnie jak gont, eliminuje luki międzykomórkowe, co z kolei powoduje zwiększenie wydajności. Zastosowanie technologii 9-busbarowej zmniejsza odległość między głównymi szynami zbiorczymi a mikropołączeniami prądowymi, zmniejszając w ten sposób straty na rezystancji oraz zwiększając moc wyjściową i wydajność.
Dzięki zastosowaniu technologii Tiling Ribbon (TR) sprawność modułu mogła zostać zwiększona nawet do poziomu 21,16%. Z kolei wieloprzewodowe połączenia komórkowe 9BB skutecznie poprawiają wydajność przy słabym świetle, dzięki ograniczeniu efektu cieniowania ogniwa i większej absorpcji światła pod różnymi kątami. Zmniejszenie odległości między szynami zbiorczymi oraz ograniczenie strat prądu, pozwala na zwiększenie wytwarzania energii o 1,57% w porównaniu do poprzedniej generacji modułu 5BB.
Wysoka moc
Zastosowanie dojrzałej i niezawodnej technologii Half Cut, która została z powodzeniem wykorzystana w serii Cheetah i Swan, umożliwiła zwiększenie mocy modułu Tiger o 7Wp oraz znaczne ograniczenie pojawiania się efektu hot spot. Ponadto, w konfiguracji 78 ogniw ciętych na pół, moc modułu Tiger została zwiększona do 475 Wp.
Szerokie możliwości zastosowania
Moduły z serii Tiger stanowią uaktualnienie modułów Cheetah i dostępne są zarówno w wersji jednostronnej, jak i bifacjalnej, dzięki czemu nadają się do projektów komercyjnych i instalacji domowych. Są również kompatybilne z najnowszą technologią przezroczystej warstwy podkładowej opartej na folii Clear Tedlar firmy Dupont.
Niższe koszty
Ulepszona wydajność przy niskim natężeniu promieniowania słonecznego umożliwia zwiększenie wytwarzania energii o 1,57% w stosunku do starszej generacji modułów 5BB, a dzięki technologii TR, moduły Tiger osiągają sprawność na poziomie 21,16%.
Dzięki zastosowanym funkcjom, wzrasta nie tylko wydajność projektów fotowoltaicznych, ale również ich rentowność.
Zastosowanie modułów Tiger pozwala znacznie obniżyć koszty BOS, zmniejszając o 4% koszty gruntów i 1,2% koszty EPC, tym samym zmniejszając koszty LCOE o 2% oraz wzrost efektywności ekonomicznej inwestycji.
Plany na kolejne innowacje
W najbliższej przyszłości Jinko zamierza nadal inwestować w swoje możliwości badawczo-rozwojowe i technologiczne, aby wykorzystać potencjał technologii Tiling Ribbon oraz trend ku coraz wyższym mocom modułów. Jeszcze w tym roku w ofercie Jinko pojawi się moduł T3 o mocy 500+!