Tegoroczna wystawa skupia się na nowym rynku energetycznym. W ramach targów, zorganizowano ekspozycję Smart Renewable Energy.

Oprócz tego, dużą wagę przywiązano  nowym modelom finansowania inwestycji, modelom biznesowym fotowoltaiki i dużym elektrowniom fotowoltaicznym. Nie pominięto też takich kwestii jak eksploatacji i utrzymanie elektrowni fotowoltaicznych.

Producenci, dostawcy, dystrybutorzy, dostawcy usług i partnerzy branży solarnej będą w Monachium do 2 czerwca.

Globalny rynek fotowoltaiki rośnie. Wiodąca wystawa zajmuje więc jedną salę więcej niż w poprzednim roku. 80% powierzchni wystawienniczej zostało zarezerwowanych już w listopadzie, na sześć miesięcy przed imprezą.

Intersolar Europe dostosowuje się do przemian przemysłu energetycznego w kierunku cyfrowego świata energii. Odwiedzający  tegoroczne targi mogą dowiedzieć się wszystkiego co dotyczy wyzwań w tworzeniu skutecznej, bezpiecznej i opłacalnej integracji odnawialnych źródeł energii z nowymi modelami biznesowymi.

Profil wystawców na tegorocznych wystawach i produkty które się na nich znajdują pokażą zmieniający się profil rynku fotowoltaicznego. Uwaga skupiona jest na zwiększaniu wydajności ogniw, redukcji kosztów technologii, na wykorzystaniu nowych materiałów do produkcji ogniw. Poza akumulatorami energii, toczą się rozmowy o przyszłości krzemu w zastosowaniach fotowoltaicznych.

Na liście wystawców jest obecnie 1099 firm. W tym 8 firm przyjedzie z Polski. Wśród polskich wystawców pojawią się tacy producenci jak np. Corab Sp. z o.o., Bruk-Bet Solar Sp. z o.o, ELSTA Elektronika Sp. z o.o., Impact Clean Power Technology S.A., MY-SOFT Sp. z o.o.

Intersolar Award

W pierwszym dniu targów wręczone zostały po raz dziesiąty z rzędu nagrody Intersolar AWARD. Wyróżniono najwyższej klasy, najtrwalsze produkty z dziedziny fotowoltaiki.

Intersolar Europe Conference

Towarzyszące targom wydarzenie Intersolar Europe Conference porusza wybrane tematy, prezentuje pionierskie technologie oraz daje możliwość spotkania się czołowych ludzi z branży. Od momentu założenia, stało się ono najważniejszym miejscem spotkań producentów, dostawców, dystrybutorów, serwisantów oraz partnerów branży solarnej.

EES Europe

EES Europe to najważniejsza wystawa systemów magazynowania energii w Europie. Wystawa jest platformą branżową skupiającą producentów, dystrybutorów, użytkowników i dostawców stacjonarnych i mobilnych rozwiązań do magazynowania energii elektrycznej. Pierwszy raz była zorganizowana w 2014 roku. Wtedy było 48 wystawców Dzisiaj, wystawia się na niej 251 firm z całego świata, na powierzchni wystawienniczej 17 500 m2.

Fotorelacja z wydarzenia

intersolar 2017

Redakcja GLOBEnergia na targach Intersolar 2017 (Fot. GLOBEnergia)intersolar 2017

Stoisko firmy Fronius na targach Intersolar 2017 (Fot. GLOBEnergia)intersolar 2017

Stoisko firmy Huawei na targach Intersolar 2017 (Fot. GLOBEnergia) Stoisko firmy SolarEdge na targach Intersolar 2017 (Fot. GLOBEnergia)
intersolar 2017

Stoisko firmy Viessmann na targach Intersolar 2017 (Fot. GLOBEnergia)

Redakcja GLOBEnergia