Firma Viessmann podczas targów INSTALACJE prezentuje swoją nową linię gazowych kotłów kondensacyjnych Vitodens.
To co od razu rzuca się w oczy, to nowe regulatory kotłów. Przyglądając się im dokładniej zauważymy, że ich obsługa jest jeszcze łatwiejsza i dają nowe możliwości użytkownikom.

Cały zespół Viessmanna, Targi Instalacje 2016

Cały zespół Viessmann (fot. GLOBEnergia)

Wszystkie kotły Vitodens wyposażone są w regulatory z wyświetlaczem dotykowym, co znacznie ułatwia ich obsługę.
W kotłach wiszących Vitodens 200-W/222-W, jak również w kompaktowych stojących Vitodens 222-F i 242-F, regulator ma duży 5-cio calowy wyświetlacz dotykowy z dodatkową funkcją monitorowania zużycia energii. Menadżer energii pozwala w pełni kontrolować pracę instalacji: zużycie gazu i energii elektrycznej; aktualna moc z jaką pracuje kocioł; roz¬kład temperatury w zbiorniku c.w.u.; uzyski energii z instalacji kolektorów słonecznych.
Kolejnym produktem jest prezentowany po raz pierwszy w Polsce kolektor z aktywna powłoką TermProtekt, która chroni kolektor słoneczny przed przegrzaniem. Opatentowana przez firmę Viessmann technologia ThermProtect aktywnie zapobiega przegrzewom w instalacji solarnej. Polega ona na pokryciu absorbera kolektora dodatkową warstwą substancji, która zmienia swoje właściwości pod wpływem ciepła. Nowe pokrycie absorbera składa się z wielu warstw. Jedną z nich jest dwutlenek wanadu (VO2). W temperaturze poniżej 75 OC nie stanowi ona żadnej bariery dla promieni słonecznych i kolektory pracują „normalnie”, ponad 95% promieniowania słonecznego zamieniając na ciepło. Przy temperaturze powyżej 75 OC powłoka zmienia swoją strukturę krystaliczną i tym samym zaczyna odbijać większość promieniowania słonecznego zapobiegając w ten sposób przegrzewaniu się kolektora. Wskutek tego w miarę wzrostu temperatury kolektora spada moc kolektora, temperatura stagnacji jest zdecydowanie niższa (poniżej 150 OC)  i odparowanie czynnika solarnego nie występuje.
Dodatkowe korzyści z zastosowania kolektorów z powłoką TermProtect, to dłuższa trwałość płynu solarnego i dłuższe okresu pomiędzy jego kolejnymi wymianami. To również dłuższa trwałość kolektorów słonecznych, które nie będą narażone na szok termiczny.
Firma mocno stawia również na Program Instalator, prowadząc zapisy dla wszystkich zainteresowanych firm wykonawczych podczas wszystkich czterech dni targów! Do wzięcia udziału w programie zachęcał m. in dziennikarz telewizyjny Tomasz Zubilewicz.
Ale to nie koniec atrakcji! Firma Viessmann może pochwalić się najbardziej wystrzałowym stoiskiem, ponieważ na zwiedzających czeka konkurs – można zmierzyć się z Weroniką Nowakowską,  polską biathlonistką, reprezentantką kraju na mistrzostwach świata oraz w zawodach Pucharu Świata, wicemistrzynią świata w sprincie oraz brązową medalistką w biegu pościgowym z mistrzostw świata w 2015.
Na stosiku przygotowano specjalne laserowe stanowisko strzeleckie, na którym Weronika Nowakowska tłumaczy zasady oddawania celnych strzałów i obsługi broni, rozdając nagrody dla najlepszych.
Zapraszamy na kilka  zdjęć ze stoiska!
Tomasz Zubilewicz i Marek Mrozicki podczas prezentacji Programu Instalator (fot. GLOBEnergia)
Sebastian Walerysiak, prezes zarządu Viessmann podczas targowych rozmów na stoisku (fot. GLOBEnergia)
Zapisy do Programu Instalator (fot. GLOBEnergia)
Weronika Nowakowska tłumaczy zasady używania broni (fot. GLOBEnergia)
Weronika Nowakowska tłumaczy zasady konkursu dla zwiedzających (fot. GLOBEnergia)
Źródło: GLOBEnergia