O czym przeczytasz w najnowszym numerze?

Sposoby finansowania fotowoltaiki

Zastanawiając się nad instalacją fotowoltaiczną, inwestor musi rozważyć możliwości różnych źródeł finansowania. Oprócz dotacji – bezzwrotnych form finansowania, dostępne są również formy zwrotne. Przedstawiamy Państwu dostępne na polskim rynku sposoby na finansowanie fotowoltaiki w postaci kredytów i leasingów. Ze względu na stosunkowo krótki czas oczekiwania na decyzję, preferencyjne oprocentowanie i minimum formalności, produkty bankowe stają się ostatnio dobrą opcją na pokrycie kosztów systemu fotowoltaicznego! Zapraszamy na poradnik i zestawienie dostępnych kredytów dedykowanych instalacjom fotowoltaicznym.

Przegląd falowników trójfazowych dla przedsiębiorców

Oprócz sposobów finansowania fotowoltaiki, w GLOBEnergii 3/2019 można znaleźć również zestawienie falowników trójfazowych o mocy około 50 kW, przeznaczonych dla przedsiębiorców. Wraz z wejściem w życie nowelizacji Ustawy o OZE przedsiębiorcy stali się prosumentami, na takich samych zasadach jak mieszkańcy gospodarstw domowych. Warunkiem jest, by wytwarzanie energii elektrycznej przez przedsiębiorców nie stanowiło przedmiotu ich przeważającej działalności gospodarczej. W związku z tym, ich zainteresowanie instalacją fotowoltaiczną może się zwiększyć!

Zwrot ku naturalnym czynnikom chłodniczym!

Istnieje szansa, że w perspektywie kilku miesięcy ONZ ogłosi stan klęski klimatycznej, który
będzie oznaczał wezwanie do wdrożenia wszystkich możliwych działań związanych z ochroną klimatu i redukcją gazów cieplarnianych. Odpowiedzią na taki alarm w pompach ciepła jest zwrot ku naturalnym czynnikom chłodniczym! Zyska wiele branż, a zwłaszcza monobloki! Polecamy komentarz Pawła Lachmana – prezesa PORT PC.

Zestawienie pomp ciepła typu MONOBLOK

Powietrzne pompy ciepła typu MONOBLOK to urządzenia, które mają wiele zalet. Przede wszystkim składa się na nie jedna jednostka, w której znajduje się cały układ chłodniczy. Kompaktowość to nie wszystko! Urządzenia typu MONOBLOK są masywne, estetyczne, dobrze zaizolowane akustycznie i termicznie. Na które urządzenie się zdecydować? W najnowszym numerze przedstawiamy zestawienie powietrznych pomp ciepła typu MONOBLOK około 10 kW, przeznaczonych do domów jednorodzinnych, wraz z ich parametrami i cenami.

Ponadto w numerze:

3 wywiady z osobowościami, mającymi wpływ na zmieniające się trendy w energetyce:

  • Jadwigą Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii
  • Konradem Witczakiem – Ekspertem ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Rockwool
  • Maciejem Mazurem – Dyrektorem zarządzającym w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych

3 felietony poruszające tematy zmian:

  • Rosnące ceny energii i związane z nimi działania firm
  • Nowy paradygmat zakupu energii elektrycznej
  • Firmy jako prosumenci w obliczu nowej ustawy o OZE

Jak i gdzie kupić GLOBEnergia 3/2019?

Zarówno wersję drukowaną jak i elektroniczną, można nabyć w naszym sklepie internetowym!

Wersję drukowaną kupisz TUTAJ 

Wersję elektroniczną kupisz TUTAJ 

Redakcja GLOBEnergia