Wyzwania dla instalatorów – czy są gotowi na rosnący rynek OZE?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

montaż PV, fotowoltaika,

Polacy wydają coraz więcej na ekologiczne ogrzewanie i słoneczne elektrownie na dachach.

Efektowny przełom nastąpił na rynku fotowoltaiki, gdy w 2016 roku moc skumulowana w wyniosła niemal 163 MWp. Wartym uwagi jest fakt, że od tego roku pod względem zbiorczej zainstalowanej mocy dominują mikroinstalacje.

Jeszcze lepiej jest w pompach ciepła. Rynek ten, szczególnie w rozwiązaniach opartych o urządzenia powietrzne praktycznie eksplodował. Powołując się na wyniki raportu o rynku pomp ciepła w Polsce, przygotowanego przez PORT PC, można optymistycznie założyć, że do 2020 r, łączna, zakumulowana liczba pracujących pomp ciepła przekroczy ćwierć miliona urządzeń. To oznacza, że w przypadku pomp ciepła do centralnego ogrzewania, nastąpi podwojenie zasobu urządzeń w Polsce z 70.000 szt (2016 r.) do prawie 140.000 urządzeń w 2020r.

Za stabilnym, silnym wzrostem zwiększającej się mocy instalowanych mikroelektrowni fotowoltaicznych oraz pomp ciepła stoją instalatorzy, którzy postawili na tę szybko rozwijającą  się technologię. To instalatorzy są każdorazowo oceniani i rozliczani z jakości wykonania instalacji. To właśnie instalatorom zaufało tysiące inwestorów, którzy odważyli się zainwestować w nowoczesne źródła energii.

Instalacyjne rozgrywki - Arena Pasażu Energetycznego

Kolejni inwestorzy zapewne zastanawiają się jak wybrać odpowiednią firmę instalacyjną.Może warto wybrać instalatora, który nie boi się wyzwań?

Można będzie się o tym przekonać w Kielcach, gdzie na chętnych wyzwań oraz ciekawych jak wyglądają mikroinstalacje OZE czekać będzie Arena Pasażu Energetycznego. To specjalnie miejsce podczas targów ENEX w Kielcach, gdzie instalatorzy wezmą udział w zawodach branżowych w fotowoltaice i pompach ciepła.

Pierwszego dnia tego instalacyjnego widowiska (28 lutego 2018), drużyny instalatorów zmierzą się w montażu systemu fotowoltaicznego na czas, zgodnie ze sztuką i instrukcją.

Nad jakością i kompletnością wykonanego systemu czuwać będzie Komisja Konkursowa, przyznając punkty, jak i kary w postaci karnych sekund! Tu będzie liczyła się wiedza, precyzja, doświadczenie i szybkość! Organizatorzy konkursu Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV oraz CORAB  zapewniają, że udział w konkursie to szansa nie tylko na cenne nagrody od sponsorów, ale również idealna reklama dla firmy.  Specjalny dach montażowy już czeka na chętnych.

Drugiego dnia – 1 marca 2018 roku do akcji przystąpią instalatorzy pomp ciepła. Organizator GLOBENERGIA zaprasza do tych rozgrywek również drużyny dwuosobowe. Zmierzą się oni z kompletowaniem systemu hydraulicznego – potrzebna będzie wiedza, doświadczenie i trochę sprytu. Komisja Konkursowa skrupulatnie wychwyci wszystkie niedociągnięcia.  Na chętnych czeka już pompa ciepła do CWU, która przypadnie w nagrodzie zwycięzcy.


Poznaj szczegóły konkursu: TUTAJ


Podczas kibicowania swoim faworytom warto przejść się wśród stoisk Pasażu Energetycznego GLOBENERGIA, w którym zaprezentują się firmy, mające w ofercie kompletne rozwiązania energooszczędnych systemów - od pomp ciepła po fotowoltaikę i stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Energetyczna rewolucja w Polsce

Nie każdy wie, że Polsce odbywa się energetyczna rewolucja. Wprowadzenie bezgotówkowego rozliczenia energii elektrycznej pobranej przez prosumenta oraz wyprodukowanej w mikroinstalacji w ramach opustu umożliwia  osiągnięcie domu zeroenergetycznego. Im więcej wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii zostanie skonsumowane w budynku, tym lepiej dla kieszeni inwestora. Właśnie dlatego łączenie technologii pomp ciepła i fotowoltaiki jest tak ważne. Unikalny system rozliczeń, jaki obowiązuje w Polsce sprawia, że instalatorzy muszą ciągle się doskonalić w swojej profesji, by czuwać w gotowości na dynamiczne zmiany na rynku i stawiane im wymagania.

Bądźmy gotowi na energetyczną rewolucję i spotkajmy się w Kielcach.

Do zobaczenia!

Zobacz również