Aktualności Aktualności

XII Forum Pomp Ciepła – nowe technologie i funkcje, aktualne koszty i prawo

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

pompy ciepła, montaż

Pompy ciepła w Polsce są coraz bardziej modne. Potwierdzają to twarde dane z 2017 roku, w którym wzrósł każdy segment rynku pomp ciepła.

Branża w Polsce zmienia się na naszych oczach

Polska znalazła się na czwartym miejscu w rankingu sprzedaży gruntowych pomp ciepła z wynikiem 5 660 sprzedanych sztuk. Informacje dotyczące pomp ciepła do centralnego ogrzewania mówią o wzroście rynku o 30%. Zwiększył się także udział grzewczych pomp ciepła w nowo budowanych domach jednorodzinnych. W 2017 roku wynosił on 12,5%. Grzewcza pompa ciepła montowana była w co ósmym nowym budynku jednorodzinnym. W 2017 roku spektakularny wzrost zaliczyła również branża pomp ciepła typu powietrze/woda, ze skokiem wynoszącym 55% rok do roku. Rynek pomp ciepła w Polsce jest jedynym w Europie, w którym zanotowano wzrosty sprzedaży pomp ciepła aż 7 lat z rzędu!

Propagacja pomp ciepła w Polsce nie przychodzi łatwo i bezboleśnie. Dla wielu Polaków to cały czas nowa technologia, która wiąże się z wieloma wątpliwościami. Poza tym, istotną barierą są ciągle jeszcze wysokie koszty inwestycyjne, wysokie ceny energii elektrycznej i ograniczone systemy wsparcia technologii ze strony Państwa.

Na naszych oczach zmienia się jednak cała branża. Chodzi nie tylko o sam postęp technologiczny tych urządzeń. By za nim nadążyć instalatorzy odczuwają konieczność szkoleń, czy kursów. Inwestorzy równocześnie stają przed trudnymi wyborami producentów urządzeń, czy wykonawców instalacji. Często, osoba zdecydowana na inwestycję w pompę ciepła jest w stanie zapłacić sporo, by zapewnić sobie urządzenie wysokiej klasy oraz wysoką jakość wykonania.

Który producent jest jednak odpowiedni i najlepszy? Na jakie parametry zwracać uwagę? Co powinno wzbudzić naszą czujność przy wyborze instalatora? To tylko niektóre pytania, które zadają sobie przyszli użytkownicy. A tych użytkowników wydaje się, że będzie coraz więcej. Ich liczba będzie rosła w dość szybkim tempie m. in za sprawą programy Czyste Powietrze.

Razem porozmawiajmy o pompach ciepła!

Okazją do zapoznania się z dostępnymi technologiami i do zadania nurtujących pytań będzie kolejna, dwunasta już edycja Forum Pomp Ciepła, 27 lutego 2019 r. w Kielcach. Grzanie i chłodzenie, kwestie dolnego i górnego źródła, instalacje hybrydowe, wreszcie aspekty związane z ekonomiką instalacji i jej użytkowania to tematy wiodące konferencji. W jednym miejscu, o jednej porze zgromadzimy inwestorów, instalatorów, dostawców, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematyką systemów grzewczych i chłodzących.

Podamy przepis na budynek bez rachunków! Pokażemy jak pracują pompy ciepła w warunkach rzeczywistych na podstawie podstawowych parametrów! Sprawdzimy możliwości diagnostyki i optymalizacji pracy pompy ciepła.

Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej organizowane przez Redakcję GLOBEnergia rozpocznie się 27.02.2019 o godzinie 10:00. Wydarzenie odbędzie się w Kielcach przy ulicy Zakładowej 1. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Pasaż Energetyczny, Konkurs “Dobre praktyki w dobrych rękach” oraz Festiwal Pomp Ciepła. Udział dla uczestników targów ENEX jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje wraz z odnośnikiem do formularza rejestracyjnego znajdują się na stronie: www.globenergia.pl/wydarzenia/forumpc/

Tak było podczas poprzedniej edycji Forum Pomp Ciepła:

FORUM PC
FORUM PC