Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Partnerom Kongresu za udział w obradach!

Niska emisja staje się coraz większym problemem w dużych miastach. Próbując ją zniwelować wprowadzamy szereg rozwiązań, takich jak wymiana źródła ciepła, termomodernizacja budynków oraz ograniczenie emisji komunikacyjnej. Celem kongresu była analiza wniosków płynących z wprowadzenia tych działań, przedstawienie nowych technologii i rozwiązań, które mogą wpłynąć na ograniczenie niskiej emisji w przyszłości oraz przestawienie możliwości finansowania inwestycji.

Pierwszego dnia Kongres miał swoje miejsce w Auli Głównej AGH Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Uczestników powitali Przewodniczący Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP Pan Kazimierz Barczyk, Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa oraz Grzegorz Burek – naczelny redaktor GLOBEnergia.

Sesja plenerowa odbyła się drugiego dnia w Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Miękini. W trakcie sesji odbyła się praktyczna prezentacja działania tradycyjnych kotłów i pompy ciepła wraz z pomiarem zanieczyszczeń zawartych w spalinach oraz ekspozycja urządzeń wykorzystujących OZE.

Zachęcamy do przeczytania pełnej relacji z wydarzenia na stronie www.smogwgminie.pl

Fotorelacja

Redakcja GLOBEnergia