W stolicy trwają targi RENEXPO® Poland.

4. Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland oficjalnie zainaugurowała Hanna Gehrke-Gut z REECO Poland Sp. z o.o. oraz Avena Gall Tamas Senior Project Manager International Grupy REECO.

Ale wystawa to nie jedyne, co organizatorzy przygotowali dla zainteresowanych energią przyszłości. Bogaty program konferencji i forów biznesowych co roku przyciąga wielu odwiedzających. Nie inaczej jest w tym roku.

Po oficjalnym otwarciu targów premierę miał poradnik „Instalacje Fotowoltaiczne” naszego redakcyjnego kolegi Bogdana Szymańskiego. Autor w w rozmowie z Grzegorzem Burkiem opowiedział co skłoniło go do napisania poradnika, a także opowiedział o jego zawartości.
IMG 6052Przybyli uczestnicy spotkania mieli okazję zadać autorowi pytania dotyczące książki ale także ogólnie pojętej fotowoltaiki oraz sytuacji OZE w Polsce. Spotkanie podczas targów RENEXPO było także okazją do otrzymania autografu autora.

IMG 6066

IMG 6083

IMG 6086

Poza licznymi stoiskami targowych wystawców i spotkaniami potencjalnych partnerów handlowych, największym zainteresowaniem podczas pierwszego dnia targów cieszył się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Celem spotkania było przedstawienie możliwości polskiego rynku i wskazanie na rentowność pomp ciepła, przede wszystkim w odniesieniu do budynków energooszczędnych.

Podczas rozpoczęcia wydarzenia naszemu redaktorowi naczelnemu Grzegorzowi Burkowi zostało wręczone wyróżnienie przyznane przez Zarząd PORT PC za popularyzację i promocję pomp ciepła w Polsce.

IMG 6011

IMG 6016

Zwieńczeniem dnia była uroczystość wręczenia Pucharu RENERGY AWARD, który już po raz drugi został przyznany w dwóch kategoriach.

IMG 6143

Tym samym tytułem Wybitnej Osobowości w branży energii odnawialnej uhonorowano w tym roku pana Marka Miarę, a nagrodę zwycięzcy wręczył ubiegłoroczny laureat Paweł Lachmann, Prezes Zarządu PORT PC.

IMG 6137

Różnorodność zaprezentowanych podczas RENEXPO Poland 2014 rozwiązań sprawiła, że w kategorii Innowacyjna Technologia główna nagroda powędrowała do dwóch firm. Statuetkę firmie SELFA GE S.A., reprezentującej branżę fotowoltaiczną, wręczyła pani Hanna Gehrke-Gut z REECO Poland Sp. z o.o.

IMG 6130

Druga – równorzędna – nagroda w tej samej kategorii przypadła w udziale firmie Galmet, działającej w branży grzewczej, a wręczył ją Grzegorz Burek, redaktor naczelny GLOBEnergia.

IMG 6128

Gratulujemy zwycięzcom!

IMG 6156a

IMG 6149

IMG 6146

Przed nami ostatni dzień energetycznego wydarzenia w stolicy naszego kraju i kolejne okazje do tego, aby przekonać się jak proste i ekologiczne może stać się generowanie i użytkowanie zielonej energii.