Co ciekawego działo się podczas tegorocznych targów Instalacje w dniach 25-28 kwietnia 2016r w Poznaniu?

 
Dwa pierwsze dni targów były dla zwiedzających okazją do uczestnictwa w pokazie montażu instalacji fotowoltaicznej, który zorganizowaliśmy jako redakcja GLOBEnergia, wraz z partnerami: firmą Viessmann, Immergas, Jinko Solar oraz SBF Polska PV w ramach warsztatów MOC HYBRYDY. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za aktywny udział i pomoc w instalacji systemu.  MOC HYBRYDY to połączenie fotowoltaiki i nowoczesnych rozwiązań w zakresie techniki grzewczej. 
Jacy wystawcy pojawili się na targach Instalacje?
 
Firma Viessmann z wystrzałowym konkursem zorganizowanym przez polską biathlonistkę, Weronikę Nowakowską. „Konkurs cieszy się dużym powodzeniem. Cieszę się, że mam okazje w amatorskim gronie pokazać dosyć hermetyczną dyscyplinę sportu jaką jest biathlon.” – opowiada o konkursie Weronika Nowakowska. 
Firma Viessmann na swoim stoisku prezentowała sporo nowości. Przede wszystkim kotły kondensacyjne i po raz pierwszy na targach w Polsce kolektor słoneczny z powłoką TermProtect. 
„Dla nas takim bardzo ważnym wydarzeniem są dwa nowe kotły, które mają swoją premierę na targach poznańskich: nowy Vitodens 100 i nowy Vitodens 200 za który udało nam się zdobyć Złoty Medal. Pokazujemy po raz pierwszy na targach w Polsce nowy kolektor słoneczny z powierzchnią Term Protect, która zabezpiecza go przed osiągnięciem temperatury stagnacji. Pokazujemy coś, co nie jest jeszcze powszechnie znane w naszej ofercie, czyli ogniwa fotowoltaiczne. Pokazujemy też pompy ciepła zarówno do ciepłej wody użytkowej jak i do ogrzewania budynków z naszym sztandarowym i nie ukrywam moim ulubionym produktem, pompą serii 300, która moim zdaniem będzie hitem rynkowym” – wyliczał nowości Sebastian Walerysiak, Prezes Zarządu Viessmann
Dużym zainteresowaniem cieszył się też Program Instalator. „Jest to program który funkcjonuje u nas już od kilku lat.  Program, który tak naprawdę tworzą sami instalatorzy, przesyłając nam swoje uwagi, jak chcieliby by ten program wyglądał. Duży odzew pokazuje, że jest zainteresowanie tym, co chcemy zaoferować naszym partnerom” – o  programie Instalator opowiadał podczas targów Sebastian Walerysiak, Prezes Zarządu Viessmann. 
 
Targi Instalacje to również okrągłe rocznice! Firma Stiebel Eltron obchodzi podczas tegorocznych targów swoje 25-lecie. 
„Podczas targów Instalacje w Poznaniu mamy okazję świętować razem z naszymi klientami kilka jubileuszy, które są dla nas bardzo istotne. Stiebel Eltron  obchodzi w rym roku 25-lecie działalności na polskim rynku. Zbiegło się to z drugą, ważną dla nas rocznicą, a mianowicie koncern od 40 lat produkuje pompy ciepła. Dzisiaj to jest nasza najważniejsza dziedzina, kierunek w którym się rozwijamy, w którym staramy się zajmować wiodące pozycje we wszystkim technologiach, które dotyczą właśnie pomp ciepła” – opowiadał o rocznicy Andrzej Maciejewski, Prezes Zarządu STIEBEL ELTRON Polska. 
 
Firma Stiebel Eltron pokazała na targach inwerterowe pompy ciepła typu powietrze woda – nowy typoszereg pomp do grzania i chłodzenia obiektów, które otrzymały Złoty Medal 2016.
 
Firma Immergas obchodzi 20-lecie swojej działalności, a na swoim stoisku zaprezentowała pojazd napędzany ogniwami fotowoltaicznymi, który został zaprojektowany i wybudowany przez  Solar Team na wyścigi takich pojazdów w Australii. 
W tym roku firma Immergas proponuje bardzo nowatorskie rozwiązania. Proponujemy urządzenie hybrydowe, w którym połączono urządzenie typu pompa ciepła razem z kotłem grzewczym. Jest to system, pozwalający na zasilanie budynku z jednej strony energią odnawialną, a z drugiej strony wtedy kiedy tego ciepła mamy za mało, proponujemy dogrzewanie, uzupełnianie tego urządzenia kotłem grzewczym zasilanym gazem ziemnym.” – opowiada Dariusz Nastrowicz, dyrektor techniczny Immergas.
Odwiedziliśmy też stoisko firmy Ferro, która prezentuje oprócz komponentów do instalacji solarnych również nowoczesną, ekologiczna armaturę łazienkową, która spełnia najwyższe europejskie normy. 
 
Spośród krajowych producentów odwiedziliśmy firmę Galmet z Głubczyc. Prezentowano kotły do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, najnowsze pompy ciepła, czy kocioł stałopalny o sprawności na poziomie 92%. 
Spore zainteresowanie wzbudził u nas produkt firmy Wolf, łączący technikę grzewczą, z techniką solarną: kondensacyjny kocioł solarny firmy Wolf. Nowością na targach jest prezentowany przez firmę kocioł kondensacyjny FGB – zdobywca Złotego Medalu. 
 
Ciekawe rozwiązania kotłów kondensacyjnych oraz pomp ciepła zaprezentowała firma Beretta – włoski producent, ale co warte podkreślenia, produkty powstają w Polsce już na etapie projektu jak i na etapie produkcji. 
 
Naszą uwagę przykuła  oferta firmy OEM Solar w zakresie modułów fotowoltaicznych Kioto – moduły europejskie, produkowane w Austrii i wchodzące na polski rynek. 
Redakcja GLOBEnergia też obchodzi okrągłą rocznicę – 10 lecie pracy w tematyce odnawialnych źródeł i poszanowania energii. Dziękujemy za pamięć i docenienie naszej pracy zarówno Międzynarodowym Targom Poznańskim, jak i firmie Viessmann.
 
Źródło: GLOBEnergia