Informacje branżowe Informacje branżowe

Za nami warsztaty Moc Hybrydy i III Branżowe Forum Fotowoltaiczne!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

W tym roku targi Instalacje i GreenPOWER odwiedziło 28 578 profesjonalistów. Dzięki zorganizowanej we współpracy z hurtowniami akcji autokarowej, do Poznania przyjechali fachowcy z całego kraju.

Targi INSTALACJE kompleksowo prezentują ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej, a także techniki obiektowej i techniki gazowniczej.

W tym roku, targi INSTALACJE odbywały się równolegle z targami GREENPOWER. Podsumowując… były to bardzo intensywne dni, z mixem energetycznych spotkań, rozmów, warsztatów i pokazów!

Co przygotowała w tych dniach redakcja GLOBEnergia?

23 kwietnia 2018r. (poniedziałek) odbywały się mini warsztaty Moc Hybrydy.

W programie m. in. SESJA PC-PV

  • Fotowoltaika i pompy ciepłą w liczbach
  • Wykorzystanie sieci jako magazynu energii – wprowadzenie do netmeteringu
  • Inteligentna sieć z inteligentną pompą ciepła – co to oznacza?
  • Wykorzystanie fotowoltaiki w technice grzewczej
  • Typowe zużycie energii elektrycznej przez pompy ciepła
  • POKAZ – montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim
  • SESJA Certyfikacja NO SMOG
  • Ocena i klasyfikacja budynków oraz źródeł ciepła ze względu na emisję zanieczyszczeń do powietrza
  • Weryfikacja urządzeń grzewczych i ciepła systemowego w zakresie emisji zanieczyszczeń do powietrza

24 kwietnia 2018 (wtorek) odbył się dzień główny warsztatów MOC HYBRYDY - był to dzień pokazowo-warsztatowy.

Specjaliści z branży techniki grzewczej i fotowoltaicznej wytłumaczyli jak wykorzystać potencjał tkwiący w net meteringu. Rozmawiali jak technicznie połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną.

Moc hybrydy - publiczność (Fot. GLOBEnergia)

Nie pominięto również szybko postępującej w naszym kraju i cieszącej się dużym zainteresowaniem fotowoltaiki. O tym, jak dobrać moduły fotowoltaiczne, jakie pomiary i badania wykonywać i jak przyłączyć system fotowoltaiczny do sieci opowiadał osobiście Bogdan Szymański, autor poradnika „Instalacje Fotowoltaiczne”, wraz z zaproszonymi ekspertami branży.

Połączono energooszczędne systemy…

Obowiązujący w naszym kraju obecnie system net metering to możliwość bilansowania energii wyprodukowanej i pobranej z sieci. To właśnie ten system daje możliwość otworzenia się Polaków na ideę domów blisko zeroenergetycznych. Dzięki możliwości bilansowania, nadmiar energii wysyłany jest do sieci i pobierany wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Inwestując więc w fotowoltaikę i pompę ciepła, można zasilić nasz dom w energię elektryczną, ciepło i chłód. Odpowiednio dobrany zestaw pokryje roczne zapotrzebowanie na energię naszego budynku.

Pokaz montażu instalacji fotowoltaicznej (Fot. GLOBEnergia)

Pokazano, jak to zrobić

Teoria teorią, ale do prawidłowego wykonania i świadomego użytkowania instalacji należy wiedzieć jak to działa i dlaczego. Dlatego warsztatach łączą teorię z praktyką. Podczas warsztatów odbył się pokaz możliwości urządzeń od pompy ciepła po pokaz montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim!

Prelekcja nt. certyfikacji budynków (Fot. GLOBEnergia)

25 kwietnia 2018 (środa) branża fotowoltaiczna skupiła się w jednym miejscu podczas III Branżowego Forum Fotowoltaicznego.

O czym rozmawiano?

Przegląd technologii oraz wyzwania dla branży to ważne tematy o których dyskutowano podczas kwietniowego III Branżowego Forum Fotowoltaicznego 2018 w Poznaniu.
Podczas tego wydarzenia poruszone zostały tematy programów parasolowych i wiarygodności dostawców urządzeń. Omówione zostały perspektywy rozwoju rynku.
Specjaliści przeanalizowali spadek cen instalacji PV i pochylili się nad tym, jak wpłynął on na ekonomikę systemów fotowoltaicznych. Fotowoltaiczne rozmowy dotyczyły też inteligentnych instalacji, czyli technologii SMART w fotowoltaice.

Grzegorz Burek i Bogdan Szymański podczas III Branżowego Forum Fotowoltaicznego (Fot. GLOBEnergia)

Odnośnie wiarygodności dostawców urządzeń – przedstawione zostaną normy jakości i bezpieczeństwa, jakie obowiązują konstrukcje fotowoltaiczne.
Przedmiotem rozmów były również monitoring instalacji oraz bezpieczeństwo jej pracy i użytkowania. W obliczu transformacji energetycznej nie mogło zabraknąć również tematów związanych z instalacjami hybrydowymi, czyli połączeniem instalacji fotowoltaicznych z urządzeniami grzewczymi!

Redakcja czekała również na stoisku!

Wszystkim dziękujemy za spotkania i uczestnictwo w naszych wydarzeniach!
Do zobaczenia!