Za nami XXIV Forum Energia w Gminie w Krakowie – relacja

  0

Dziękujemy za udział w XXIV Forum Energia w Gminie, które odbyło się w Krakowie w Sali Obrad Miasta Krakowa 12 września 2017 r.

Cykl spotkań Energia w Gminie to ogólnopolski program spotkań branżowych skierowany do przedstawicieli władz lokalnych: burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji. Program obejmuje tematy dotyczące szeroko pojętej efektywności energetycznej, niskiej emisji, inwestycji energooszczędnych oraz źródeł finansowania.

Na spotkaniu przedstawiono takie tematy jak audyt energetyczny walk-thought – ścieżka optymalizacji kosztów, ekonomika – pompy ciepła i fotowoltaika – razem czy osobno, chłodzenie z odzyskiem ciepła – urządzenia rewersyjne, bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych – ABC inwestora. Mówiono także o efektywnej termomodernizacji, fotowoltaice w samorządowych programach parasolowych oraz spektach praktycznych regulacji antysmogowych. Na koniec poruszono tematy dotyczące pasywnych budynków użyteczności publicznej, klastrów energii i finansowania inwestycji energooszczędnych oraz dofinansowania dla gmin. Całą relację z wydarzenia może przeczytać tutaj.

 

 

 

 

 

Partnerzy GLOBEnergia