Dziesięć przyjaznych środowisku jednośladów trafiło do komend Policji na terenie województwa zachodniopomorskiego. Rowery, dzięki którym mundurowi mogą dotrzeć w miejsca niedostępne dla radiowozów, zostały kupione w ramach kampanii „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych, promującą bezpieczeństwo na drodze i zrównoważony transport. Zakup nowoczesnego sprzętu dofinansował WFOŚ w Szczecinie.

Policjanci na elektrycznych jednośladach

Rowery zostały przekazane do jednostek Policji z terenu województwa zachodniopomorskiego – Komend Miejskich w Świnoujściu i Koszalinie, a także Komend Powiatowych w Kołobrzegu, Stargardzie i Gryficach. Jednoślady są wyposażone w silniki elektryczne, które umożliwią sprawne przemieszczanie w terenie niedostępnym dla radiowozów. Sprawdzają się podczas patroli na nadmorskich deptakach, skwerach i placach zabaw, w parkach, a także na terenach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie plaż.

100 tysięcy złotych na promowanie bezpieczeństwa i transport przyjazny środowisku

Dzięki dotacji w wysokości 100 tysięcy złotych, oprócz rowerów elektrycznych, zakupiono także tysiąc dziecięcych apteczek do nauki udzielania pierwszej pomocy. Mają na celu wspieranie bezpiecznych zachowań nad wodą, nauki udzielania pierwszej pomocy i prawidłowych reakcji na zagrożenia. Apteczki – poza podstawowym zestawem do resuscytacji krążeniowo-oddechowej – zawierają również maskotkę–breloczek i książeczkę instruktażową dla dziecka i rodzica. Ponadto kupiono ponad 10 tysięcy opasek bezpieczeństwa dla dzieci. Rodzic może wpisać na nich numer telefonu, pozwalający szybciej odnaleźć dziecko, które się zgubiło.

Kampania „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” została zorganizowana już po raz trzeci. Jej celem jest promocja bezpiecznych zachowań nad wodą a także prawidłowy sposób zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Tym razem obejmuje również elektromobilność – wyposażenie komend policji w praktyczne i nowoczesne rowery elektryczne, ułatwiające poruszanie się po mieście.

Źródło: www.wfos.szczecin.pl

źródło:www.wfos.szczecin.pl

źródło:www.wfos.szczecin.pl

źródło:www.wfos.szczecin.pl

 

Redakcja GLOBEnergia