Zadbaj o dobry klimat w nowym domu z pompą ciepła i rekuperacją

Budujesz dom i szukasz urządzeń, które zapewnią w nim dobry klimat? Mamy coś dla Ciebie, w końcu dobry klimat w domu to podstawa! Może go zapewnić efektywne ogrzewanie oraz odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Jak zadbać o dobry klimat w nowym domu? To całkiem proste!

Zdjęcie autora: Stiebel Eltron

Stiebel Eltron

Producent pomp ciepła

Wysokoefektywne urządzenia grzewcze jakimi są pompy ciepła mogą być wykorzystywane zarówno w nowych, jak i istniejących budynkach. Trudno się jednak oszukiwać. Nowe domy charakteryzują się zdecydowanie lepszym standardem energetycznym. Co więcej, w nowych domach zdecydowanie częściej mamy do czynienia z ogrzewaniem płaszczyznowym, z którym pompy ciepła lepiej pracują, bo jest to ogrzewanie niskotemperaturowe. To sprawia, że pompy ciepła w nowym domu, to idealne rozwiązanie grzewcze, które zapewnia niskie rachunki za eksploatację oraz charakteryzuje się maksymalną ekologią. Jaką pompę ciepła wybrać do nowego domu? Pompy ciepła idealne do nowych domów można znaleźć między innymi w ofercie firmy Stiebel Eltron.

Przykładowo, powietrzna pompa ciepła HPA-O 8 CS Plus to rozwiązanie dla każdego, kto planuje nowy dom. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesne i sprawdzone rozwiązania techniczne, do których należy między innymi technologia inwerterowa. STIEBEL ELTRON proponuje gotowe zestawy, przeznaczone specjalnie do nowych domów.

Pakiet HPA 8 Plus COOL Compact D Set w kompaktowym rozwiązaniu z wieżą hydrauliczną HSBC 200 przeznaczony jest właśnie do nowego budownictwa. System przystosowany jest do ogrzewania niskotemperaturowego. Układ można rozbudować o drugi obieg grzewczy, który instaluje się wewnątrz wieży hydraulicznej.

Co dzięki temu rozwiązaniu zyskuje inwestor? Podsumujmy!

 • Pompa ciepła HPA-O 8 CS Plus ze sprężarką inwerterową
 • Wieża hydrauliczna HSBC 200 z automatyką WPM, z zasobnikiem c.w.u. (poj. 168 l, dla 3-4 osób), zbiornikiem buforowym (poj. 100 l), wbudowanymi komponentami hydraulicznymi obiegu grzewczego bezpośredniego, z możliwością rozbudowy o drugi obieg ogrzewania niskotemperaturowego
 • Ze względu na wbudowany zbiornik buforowy system ogrzewania podłogowego może posiadać 100% regulacji miejscowej 
 • Cicha praca z możliwością dodatkowego wyciszenia w trybie nocnym (funkcja „Silent Mode”)
 • Zapotrzebowanie budynku na moc grzewczą: 6-12 kW
 • Powierzchnia budynku przy założeniu 50 W/m2: 120-240 m2

Warto wiedzieć, że uzupełnieniem zestawów jest kolekcja pakietów rozszerzających z zasobnikami c.w.u. oraz buforami. Ofertę można uzyskać wysyłając formularz na stronie docelowej Monoblok: pierwszorzędna pompa ciepła.

Zadbaj o wentylację w swoim domu!

Dobry standard energetyczny budynku i odpowiednie źródło ciepła to nie wszystko, o czym należy pamiętać jeśli chcemy zapewnić w naszym domu dobry klimat. Często zapominamy, jak ważna jest wentylacja. Brak prawidłowo działającej wentylacji, niestety idzie w parze z pogarszającym się samopoczuciem i stanem zdrowia, a także stanem technicznym budynku. Budując dom, już na etapie projektu możemy zadbać o dobrą wentylację. Co więcej, część zużytej do wentylacji energii można odzyskać, a przez to jeszcze bardziej zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Takie rozwiązania ma w swojej ofercie Stiebel Eltron.

Centralne systemy wentylacji VRC-W 400 E od Stiebel Eltron podnoszą komfort życia w pomieszczeniach poprzez wymianę zużytego powietrza na świeże. Uzupełniają również system grzewczy, gdyż oprócz wymiany powietrza wykorzystują energię cieplną zawartą w powietrzu wywiewanym. Urządzenia przeznaczone są do nowego budownictwa i sprawdzają się świetnie w domach jednorodzinnych oraz niewielkich obiektach komercyjnych. Sercem centralnych systemów wentylacji VRC-W 400 i VRC-W 400 E są jednostki wentylacyjne wyposażone w szereg rozwiązań technicznych zorientowanych na wysoką wydajność i komfort. Należą do nich na przykład energooszczędne wentylatory umożliwiające zrównoważone natężenie przepływu powietrza. Urządzenia posiadają również wymiennik z wydajnym odzyskiem energii cieplnej z powietrza wywiewanego oraz odzyskiem wilgoci (VRC-W 400 E). Oprócz tego posiadają automatyczny bypass do chłodzenia pasywnego, który znacząco podnosi komfort w letnie noce. Centrale VRC-W 400 E są wspaniałym uzupełnieniem nowoczesnego systemu grzewczego wykorzystującego pompy ciepła. 

Co dzięki temu rozwiązaniu zyskuje inwestor? Podsumujmy!

 • System wentylacji przeznaczony specjalnie do nowego budownictwa
 • Świeże powietrze pozbawione zanieczyszczeń i alergenów 
 • Nowoczesny system CF (Constant Flow - stały przepływ powietrza)
 • Energooszczędne wentylatory zapewniające cichą pracę
 • Wysoki stopień odzysku ciepła do 89%
 • Odzysk wilgoci (VRC-W 400 E)
 • Doskonała jakość powietrza dzięki zastosowaniu wysokiej klasy filtrów
 • System sterowania z programatorem
 • Czujniki wilgotności
 • Automatyczny bypass do chłodzenia pasywnego w letnie noce
 • Zintegrowana nagrzewnica wstępna
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna
 • Łatwe czyszczenie i wymiana filtrów

Dzięki temu, w nowym budynku powietrze jest czyste i świeże, a komfort i stan techniczny budynku utrzymane w jak najlepszym porządku. W połączeniu z pompami ciepła, które zapewniają czyste i tanie ogrzewanie efekt jest oczywisty! Pompy ciepła i rekuperacja to dobry klimat w Twoim nowym domu!

Materiał powstał w ramach kampanii "Dobry klimat w domu: pompy ciepła i rekuperacja!" Stiebel Eltron