Koniec 2020 roku zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim nadchodzą nowe wymagania określone w Warunkach Technicznych 2021, które będą dotyczyły nowo budowanych domów. Dzięki zaostrzonym rygorom, nowe domy będą jeszcze bardziej niskoemisyjne. Z kolei budynki, które powinny zostać poddane termomodernizacji, będą mogły obniżyć koszty inwestycyjne przy pomocy programu Czyste Powietrze, a dzięki zapowiadanym zmianom – jeszcze łatwiej!

Jakie zmiany czekają nas w przyszłym roku? Dowiedz się więcej!


Elektroniczne wydanie kwartalnika GLOBEnergia 4/2020 jest już dostępne w sprzedaży!

Kliknij TUTAJ!


Zapowiedź zmian w programie Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze jest największym polskim programem dotacyjnym wspierającym walkę ze smogiem. Dzięki niemu możliwe jest obniżenie kosztów termomodernizacji nawet o 25 tysięcy złotych przy podstawowym poziomie dofinansowania i 37 tysięcy złotych przy podwyższonym poziomie dofinansowania. Jakie zmiany w programie są zapowiadane? Przeczytaj rozmowę z Bartłomiejem Orłem – pełnomocnikiem premiera ds. programu Czyste Powietrze.

Warunki Techniczne 2021

Warunki techniczne, które z każdą aktualizacją stają się coraz bardziej rygorystyczne, są dużym wyzwaniem dla współczesnego budownictwa, a w szczególności dla rynku urządzeń grzewczych. Warunki Techniczne 2021 wejdą w życie już 31.12.2020 roku. Czy aby je spełnić konieczne jest wykorzystanie OZE? Które systemy grzewcze spełniają rygorystyczne wymagania Warunków Technicznych 2021? Sprawdź!

Energetyczny głos branży!

Branża OZE rozwija się cały czas! Trendy Energetyczne się zmieniają! Analizujemy rynek energetyki, wyciągamy wnioski i budujemy scenariusze na przyszłość, rozmawiamy
z przedstawicielami branż i z władzami szczebla rządowego. W najnowszym wydaniu GLOBEnergia 4/2020 przedstawiamy wielką bazę felietonów, w których specjaliści podsumowują zmieniające się trendy w energetyce.

Ponadto w numerze:

  • Geneza oraz przyczyny wprowadzenia opłaty mocowej
  • Rozwój technologii pomp ciepła
  • Polski rynek instalacji PV w i połowie 2020 roku
  • Krew elektromobilności
  • Technologia offshore


Wydanie elektroniczne GLOBEnergia 4/2020  jest dostępne TUTAJ

Wydanie drukowane GLOBEnergia 4/2020 jest dostępne TUTAJ


 

Redakcja GLOBEnergia