Energia to nasza codzienność – nasze życie, komfort, potrzeby. Żyjemy w czasach transformacji, kiedy nic nie jest stałe, a to co wczoraj było nowoczesne, dziś może już nie spełniać naszych oczekiwań. Zastępujemy tradycyjne źródła energii nowymi, nie tylko z uwagi na ich energooszczędność, ale także nasz komfort – czystość otaczającego nas środowiska, zmniejszenie naszego bezpośredniego zaangażowania czy wreszcie możliwość swobodnego zarządzania dostępnymi systemami.


II Kongres Trendy Energetyczne

DATA: 8-9 października 2019
MIEJSCE: Kraków, Orzechowa 11, Metropolo Kraków by Golden Tulip
STRONA: www.trendyenergetyczne.pl


Analizujemy polski rynek energetyki

Można pokusić się o stwierdzenie, że razem z naszymi partnerami realizujemy energetyczny foresight: pokazujemy, jakie procesy zachodzą wokół nas i jak przełożą się na to, co w polskiej energetyce zadzieje się za lat pięć, dziesięć, dwadzieścia.

Energetykę rozumiemy szeroko, jako zbiór procesów odbywających się w sferze technologii, produkcji, budownictwa, oszczędności, słowem – gospodarczego kręgosłupa kraju. Bazując na doświadczeniu branżystów, ale też stowarzyszeń reprezentujących różne aspekty efektywności energetycznej, jesteśmy ciałem z łatwością wyciągającym wnioski i formułującym rekomendacje.
Takie w założeniu są Trendy Energetyczne – to nie zwyczajne wydarzenie, ale forum kształtowania rzeczywistości w bliższej i dalszej perspektywie. Pokazujemy, co może się zadziać, i co – naszym zdaniem – zadziać się powinno.

Ponadto, uczestnictwo w II Kongresie Trendy Energetyczne to wczesny dostęp do “Wielobranżowego Raportu Trendów Energetycznych” dla wszystkich zarejestrowanych osób!

W raporcie przegląd technologii OZE, rankingi kredytów konsumenckich na instalacje PV, przegląd dostępnych ofert leasingowych na fotowoltaikę, komentarze branży, infografiki.

Zapraszamy całą branżę!

Trendy energetyczne to temat dla całej branży, zapraszamy:
producentów i dystrybutorów urządzeń grzewczych, dostawców technologii fotowoltaicznych oraz branżę energetyczną, przedstawicieli i dostawców technologii elektromobilności (pojazdy elektryczne, stacje ładowania, magazyny energii), przedstawicieli stowarzyszeń branżowych, władz państwowych, praktyków i firmy wykonawcze, a także pracowników naukowych

O czym porozmawiamy?

Tylko u nas taki energetyczny  mix tematów!

  • Ustawa OZE, Program Energia PLUS! Charakterystyka przedsiębiorstw – prosumentów!
  • Ceny Energii – co ma wpływ na realne ceny na rynku? Kogo dotyka problem kosztów uprawnień do emisji CO2? Jakie są najtańsze źródła energii elektrycznej? Dla kogo umowy PPA – czy warto kupić prąd prosto z wiatraka lub instalacji fotowoltaicznej? Odejście od węgla – zaplanować, przekonać i zarobić!
  • Zmiany programu CZYSTE POWIETRZE i program Mój Prąd!
  • Tendencje rynkowe w fotowoltaice, zmiany technologiczne w pompach ciepła. Co to są wirtualne elektrownie? Czy to konieczność czy utopia?
  • Warunki Techniczne 2021 i ich wpływ na rynek oraz branże. Jak implementować odnawialne źródła energii do budynków?
  • Technologie SMART – inteligentne, a zarazem na wyciągnięcie ręki! Ekokonwersje czyli pomysł na elektromobilność w przemyśle. Badania, rozwój i rola edukacji w rozwoju nowoczesnych technologii energetycznych

Ponadto wszystko o fotowoltaice na małą i dużą skalę – wysokosprawne moduły, kodeksy sieciowe, leasingi i kredyty konsumenckie na fotowoltaikę. Dodatkowo technika grzewcza – fazy rozwoju pomp ciepła, ciekawe przykłady inwestycji, ciepłownie geotermalne i ich współpraca z pompami ciepła.

Dodatkowo podpowiemy jak zda o wizerunek Twojej firmy! Czy strategia energetyczna dla firmy jest potrzebna? Jak przygotować ją rozsądnie? Jaką rolę w tworzeniu wizerunku firmy mają media społecznościowe?

Wyciągnijmy wnioski!

Budynki w standardzie energooszczędnym czy pasywnym to coraz częściej nie pogoń za nowością, ale codzienność. Codzienność, która jest wieloaspektowa – dotyczy projektowania, wyposażenia budynku w instalacje, odpowiedniego naświetlenia, spełnienia szeregu wymogów z zakresu bezpieczeństwa, ale co najważniejsze jego efektywnej eksploatacji.

Ciepło, chłód, wentylacja, światło, prąd to nie puste hasła, ale rzeczywiste aspekty dzisiejszej egzystencji. O tym wszystkim powiemy podczas II Kongresu Trendy Energetyczne, pokazując nie tylko techniczne, ale też funkcjonalne aspekty inwestycji samorządowych. Mówimy o trendach – o tym co się zmienia, jak przygotować się na wyzwania i jak zyskać poczucie bezpieczeństwa z dobrze wykonanej i zarządzanej inwestycji.

Zarejestruj się już i bądź świadomy nadchodzących w najbliższych latach zmian!

Redakcja GLOBEnergia