Patronaty Patronaty

Zapraszamy na wycieczkę z OZE w przyszłość!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Festiwal ten tworzony jest od podstaw przez członków koła aby poszerzać wiedzę ludzi na temat OZE.

Poprzednie edycje wydarzenia prezentowały tematykę z zakresu m. in. efektywności energetycznej, biomasy, energii geotermalnej i pomp ciepła, energii słońca i podstaw OZE.

W tej, już 7. edycji OZE Daya, przeniesiemy się w przyszłość i zastanowimy się jak będzie wyglądała branża OZE za 100 lat. Na naszych ekspozycjach, stacjonarnej i mobilnej pokażemy nowinki z branży motoryzacyjnej oraz z technik stosowanych w OZE. Nie będziemy skupiać się na tym co tu i teraz, lecz wyjedziemy dalej i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak będzie wyglądała przyszłość.

W tym roku mamy do zaoferowania aż 4 dni wydarzeń związanych z naszym tematem przewodnim   ,, Z OZE w przyszłość’’.

Zaczniemy od dwóch dni warsztatów, poświęconych projektowaniu w 3D, biomasie, fotowoltaice, kolektorom słonecznym, pompą ciepła, a także tworzeniu części do urządzeń w programie AutoCAD. Część warsztatów odbywać się będzie w Gmachu Głównym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, natomiast druga część w Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini.

W środę odbywa się oficjalna część, podczas której odbędzie się konferencja oraz ekspozycja mobilna i stacjonarna.

Konferencja odbywać się będzie na Auli Głównej.

Na konferencji pojawia się tematy takie jak niskotemperaturowe sieci ciepłownicze czy analiza matematyczna możliwości wykorzystania OZE na stacji zlokalizowanej na Marsie. W ramach ekspozycji mobilnej będzie można zobaczyć samochody napędzane energią elektryczną, skutery  jak również projekty ekologicznych pojazdów stworzonych przez młodych inżynierów z całej Polski.

Ekspozycja edukacyjna wtajemniczy zainteresowanych w podstawowe zasady działania każdego z odnawialnych źródeł energii - na uczestników czeka mnóstwo ciekawych doświadczeń oraz pokazów. W czwartek odbędzie się dyskusja panelowa, gdzie zaproszeni goście z różnych dziedzin nauki będą dywagować na temat przyszłości energetycznej Polski i postarają się odpowiedzieć na pytania:

  • Czy węgiel jest zły?
  • Jaki surowiec, czy i kiedy zastąpi węgiel?
  • Co zrobi świat kiedy zabranie ropy naftowej oraz gazu ziemnego?
  • Czy OZE zdominują rynki energii?
  • W jakim kierunku powinien zmierzać zrównoważony rozwój?
  • Czy możemy opanować zamknięte cykle przepływu masy i energii występujące w przyrodzie ?
  • Czy kryzys energetyczny jest nieuchronny?
  • Wizja Polski i Świata za lat 50.

Jeżeli zaciekawiła Cię nasza propozycja zapraszamy już 17 maja do gmachu głównego AGH!

Dołącz do naszej wycieczki z OZE w przyszłość!