Bank Ochrony Środowiska otrzymał Zielony Laur 2018 Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój” za efektywne wspieranie inwestycji proekologicznych. Konkurs „ZIELONY LAUR” jest ogólnokrajowym konkursem Polskiej Izby Gospodarczej „EKOROZWÓJ”. Jego celem jest wyróżnienie firm, samorządów, instytucji naukowych, organizacji i osób o szczególnych osiągnięciach w dziedzinie ekorozwoju, propagowania lub wspierania ochrony środowiska naturalnego oraz tych, których działania przynoszą wyjątkowo wartościowe dla środowiska rezultaty.

Docenienie Banku

Bank Ochrony Środowiska został nagrodzony Zielonym Laurem 2018 za efektywne wspieranie inwestycji proekologicznych.

Przyznanie BOŚ Zielonego Lauru jest wyrazem docenienia działalności banku oraz wiedzy i kompetencji jego pracowników, a w szczególności ekspertów ekologów, którzy mają ogromny wkład w promowanie i wspieranie inwestycji proekologicznych w Polsce – powiedział Dyrektor Departamentu Strategii, Projektów i Organizacji,

Emil Andryszczyk, Dyrektor Departamentu Strategii, Projektów i Organizacji, odebrał nagrodę podczas uroczystej gali w Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Działania

W pierwszym półroczu 2019 r. Bank Ochrony Środowiska zwiększał udział w sprzedaży kredytów na finansowanie działań proekologicznych. Kwota udzielonych kredytów proekologicznych wyniosła 929,3 mln zł i była o prawie 60 % wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na dzień 30 czerwca bieżącego roku saldo kredytów proekologicznych wynosiło 4,36 mld zł.

BOŚ Bank oferuje wsparcie w ramach programu Mój Prąd

30 sierpnia 2019 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w ramach programu „Mój Prąd” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w którym można uzyskać dotację w wysokości do 5 000 zł.

BOŚ Bank, proponuje wsparcie finansowania montażu instalacji swoimi produktami: „Przejrzystą pożyczką” lub „EKOkredytem PV”.

Zmiany w fotowoltaice

Warto przypomnieć, że ostatnio podpisana przez sejm poprawka ustawy, zakłada ujednolicenie stawki VAT na fotowoltaikę, bez względu na umiejscowienie montażu. Nowe przepisy prawdopodobnie wejdą w życie na przełomie października i listopada bieżącego roku.  Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ. O najnowszych zmianach porozmawiamy podczas II Kongresu Trendy Energetyczne!

 

Redakcja GLOBEnergia