Pisaliśmy wtedy o nowych sklepach, które wyposażone są w ekologiczne systemy – gruntowe pompy ciepła, które nie tylko je grzeją ale tez chłodzą.

Sklepy niemieckiej marki Lidl są wyposażane w systemy odzysku ciepła z lad chłodniczych, w pompy ciepła i w instalacje fotowoltaiczne. O  tych ostatnich chcemy dzisiaj napisać. Otóż. Od początku przyszłego miesiąca, a dokładnie od 3 lipca 2017 roku, rozpocznie się współpraca sieci Lidl z dostawcą prądu – E.ON w sprawie sprzedaży energii elektrycznej.

Sklepy będą oferowały zieloną energię elektryczną pod stałej, atrakcyjnej cenie do 31 stycznia, 2019 roku. Dodatkowo, klienci którzy podpiszą umowę na dostawę zielonej energii otrzymają bon na 10 euro do wykorzystania w sklepie Lidl w Niemczech lub na zakup przez internet.  Oferta jest dostępna na terenie całych Niemiec.

Klienci mogą zamówić zielony prąd przez stronę internetowej tej niemieckiej marki. Lidl zadbał również o to, by ułatwić klientom zmianę sprzedawcy energii. Po podpisaniu umowy, wszystkie formalności są załatwiane za klienta. Informacje o dostawie zielonej energii elektrycznej można zdobyć w sklepach.

Lidl – zrównoważona marka?

Lidl rozszerza taką ofertą swoją pozycję marki zrównoważonej i dbającej o środowisko. Energia, którą będzie oferował klientom w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych! Pochodzi ona z turbin wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych lub elektrowni wodnych. Instalacje z których pochodzi energia są certyfikowane przez TÜV Süd.

„Klienci chcą niedrogich i trwałych produktów – nawet jeśli chodzi o energię. Chcemy inspirować ich i oferować im taką właśnie energię, właśnie z marką Lidl, czyli razem z ofertą zwykłych produktów i usług. ” – wyjaśnia Uwe Kolks, prezes E.ON Energie Niemczech.

E.ON to jedna z wiodących niemieckich firm energetycznych. Zatrudnia około 3000 pracowników, dbając o niezawodność dostaw energii elektrycznej i gazu ziemnego po uczciwych cenach.

Lidl to jedna z wiodących niemieckich firm, zajmująca się handlem żywnością w 30 krajach europejskich. Posiada ponad 10 000 sklepów.

Źródło: eon.de

 

Redakcja GLOBEnergia