Tauron Dystrybucja Serwis podpisał umowę z Tauron Sprzedaż na produkt ECO Premium, czyli stacje ładowania wykorzystujące tylko odnawialną energię, a dokładnie energię pochodzącą z elektrowni wodnych i farm wiatrowych.

Jak podkreślił Artur Kalicki, dyrektor projektów z obszaru elektromobilności w Tauron Dystrybucja Serwis, Tauron w swoim zielonym zwrocie nastawia się na rozwiązania proekologiczne. Firma chce zwiększać udział czystej energii, bezpiecznej dla środowiska naturalnego. Oferowana na stacjach ładowania energia pochodząca z odnawialnych źródeł, w połączeniu z systemem carsharingu ma dać alternatywę dla klasycznego transportu i przyczynić się do poprawy jakości powietrza i redukcji smogu.

Wsparcie ekologicznych technologii

Usługa carsharingu oferowana przez Taurona, z powodzeniem działa w Katowicach. Firma oferuje mieszkańcom oraz gościom tani i ekologiczny transport. Do dyspozycji zainteresowanych skorzystaniem z oferty jest 20 pojazdów elektrycznych oraz 24 ładowarki AC i 6 DC. Sieć jest stale rozbudowywana i już niedługo w Katowicach zostanie oddanych do użytku kolejnych 99 stacji ładowania AC oraz 21 nowych stacji DC. Do końca 2020 roku Tauron chce dysponować w sumie 150 stacjami ładowania z 329 punktami ładowania.

carshering

Samochód dostępny w usłudze carsheringu Taurona w Katowicach, źródło: Tauron

Popularyzacja elektromobilności

Tauron podejmuje nowe działania, chcąc udostępnić swoim klientom usługi promujące rozwiązania proekologiczne oraz elektromobilność. Dzięki carsharingu, osoby, dla których posiadanie samochodu elektrycznego jest niemożliwe ze względów ekonomicznych, mogą korzystać z niego skorzystać poprzez wypożyczenie. Dodatkowo, od początku 2020 roku te samochody będą ładowane z odnawialnej energii co jeszcze bardziej przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Energia elektryczna oferowana na stacjach ładowania podlega stałej certyfikacji systemu Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej.

Źródło: Tauron

Redakcja GLOBEnergia