Nowym dyrektorem Departamentu OZE w Ministerstwie został Piotr Czopek. Do tej pory pełnił on funkcję naczelnika Wydziału Energii Rozproszonej w Departamencie Energii Odnawialnej i Rozproszonej w ME.

Ze stanowiska zrezygnował także Józef Sobolewski, dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej.

Ważne zmiany w Ministerstwie

W mediach pojawiły się informacje, że Józef Sobolewski sam postanowił odejść z Ministerstwa Energii. Były Minister nadal ma współpracować z resortem w sprawach energetyki jądrowej, ale jako zewnętrzny ekspert.

Wysokienapiecie.pl poinformowało wczoraj także, że w najbliższym czasie swoje stanowisko straci najprawdopodobniej jeden z wiceministrów. Jednak żadnych takich zmian, przynajmniej na razie, nie będzie.

Departament Energetyki Jądrowej i Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej to jedne z najważniejszych departamentów w Ministerstwie Energii.

Kaźmierski po niemal trzech latach ustępuje ze stanowiska

Andrzej Kaźmierski, przed objęciem w marcu 2016 r. funkcji Dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Energii, pełnił różnorakie funkcje, m.in. projektanta systemów,managera projektów głównie w obszarze ICT, zarządzał również spółkami z obszaru IT oraz produkcji elektroniki medycznej. W latach 90-tych pracował na stanowiskach dyrektorskich w polskich i zagranicznych firmach z branży ICT. Po 2002 roku w TVP zarządzał technologią i zakupami. Od 2011 niezależny konsultant ds. zarządzania, pełnił też obowiązki interim managera,pracował m.in. dla grupy Spółek Banku Ochrony Środowiska.

Czym zajmuje się Departament Energii Odnawialnej?

Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej odpowiada m.in. za:

  • realizację zadań w zakresie opracowania propozycji działań dotyczących odnawialnych źródeł energii, ciepłownictwa i kogeneracji, w tym biokomponentów i biopaliw ciekłych zmierzających do realizacji celów krajowych w zakresie udziału energii i paliw z odnawialnych źródeł energii zużywanych w sektorach energii elektrycznej, ciepła lub chłodu oraz transportu,
  • w zakresie określania wymagań jakościowych dla biopaliw ciekłych i innych paliw odnawialnych.

Źródło: ME, energetyka.wnp.pl, wysokienapiecie.pl

Redakcja GLOBEnergia