W 2018 roku Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektroniki ENEX oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia odbędą się od 28 lutego do 1 marca w kieleckim ośrodku wystawienniczym.  Energetyka i odnawialne źródła energii wracają do Targów Kielce niezmiennie od dwudziestu lat. Każdego roku wystawa rośnie zarówno pod względem liczy wystawców, jak i wydarzeń towarzyszących.

Co zostało zaprezentowane podczas poprzedniej edycji targów ENEX?

Rok 2017 zapisał się pozytywnie w historii targów ENEX. W tegorocznej edycji targów pierwsze skrzypce grały energetyka, elektrotechnika i odnawialne źródła energii. Ofertę blisko 144 firm z Polski i świata poznało ponad 4,7 tysiąca zwiedzających. Tegoroczne targi ENEX były z wielu względów wyjątkowe i niepowtarzalne. Tradycyjnie już w strefie Pasażu Energetycznego redakcji GLOBEnergia zgromadzono największe i najbardziej znaczące firmy z branży szeroko rozumianej techniki grzewczej i fotowoltaiki. Oprócz Pasażu Energetycznego, zachętą do odwiedzenia stoisk wystawców były odbywające się fora – IX Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i VII Forum Fotowoltaiczne Solar+.

Aleja Kotłów, czyli prezentacja nowoczesnych urządzeń do ogrzewania

Do programu targów włączono konferencję „Innowacji w biznesie”, które inicjatorem była włoszczowska firma ZPUE S.A należąca do grupy Koronea. Zwiedzający chętnie pytali o najnowsze modele kotłów, które można było zobaczyć w ramach pierwszej Alei Kotłów. W tej części targów ENEX zaprezentowało się pięć firm: partner wystawy marka DEFRO – producent pieców klasy 5, KAWAH Technika Grzewcza, KLIMOSZ, RAKOCZY oraz SAS – tegoroczny laureat nagrody Targów Kielce.

Jazda próbna w pełni elektrycznym BMW i3, otwarcie wystawy „Transformacja energetyczna Niemiec”… o tegorocznej, jubileuszowej edycji targów ENEX można mówić długo. Z pewnością nie zabrakło specjalistów i ekspertów, którzy chętnie odpowiadali na pytania zwiedzających i dzielili się swoim szerokim doświadczeniem.

 – I choć do kolejnej edycji pozostało jeszcze blisko pół roku to dla nas nie jest czas spokojnego oczekiwania – mówi Robert Frąk, manager targów ENEX. – Odnawiamy kontakt z naszymi partnerami, by stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących. Spotykamy się również z kolejnymi firmami zapraszając ich jako wystawców – dodaje.

Masz pomysł na konferencję, szkolenie lub spotkanie w ramach targów ENEX? Napisz do nas już dziś: frak.robert@targikielce.pl

Redakcja GLOBEnergia