Zostań prosumentem mieszkając w bloku! Czy to trudne?

Już nawet mieszkańcy bloków mają możliwość stania się posiadaczami mikroinstalacji fotowoltaicznej. Wystarczy zainwestować w odpowiednią konstrukcję balkonową i można rozpoczynać swoją przygodę z fotowoltaiką we własnym M. Poniżej analizujemy jedną z opcji dostępnych na rynku – konstrukcję PI-BIPV-01 od producenta Corab. Co mają do zaoferowania?

Podziel się
Nadchodzi rewolucja?
Analizowany produkt będzie dostępny w sprzedaży od połowy br. Konstrukcja PI-BIPV-01 umożliwia montaż modułu fotowoltaicznego na balustradzie balkonu. Dlatego jest możliwością na poszerzenie dostępności fotowoltaiki tam, gdzie wcześniej nie była dostępna w takiej formie – w blokach wielorodzinnych.
– Podstawowy system montażowy składa się z modułu, uchwytów do modułu i mikroinwertera. System można także rozbudować o magazyn energii. Montaż systemu plug&play sprowadza się do montażu modułu wraz z inwerterem i podłączenia wtyczki do gniazdka – opisywał podczas tegorocznych GLOBREMIER Mateusz Gontarski z firmy Corab.
Montaż tego uniwersalnego systemu został maksymalnie uproszczony. Na balustradzie montujemy konstrukcję wsporczą i opieramy na niej moduł. Potem wystarczy zamontować inwerter i wpiąć wtyczkę do gniazdka. I tak bez żadnych zbędnych pozwoleń czy zgłoszeń można stać się prosumentem.
– Uchwyt balkonowy firmy Corab składa się z zaledwie kilku elementów; uchwytu górnego i dolnego oraz podstawy do której przykręcany jest moduł. Montaż uchwytu nie wymaga specjalistycznych narzędzi, wystarczy podstawowy klucz imbusowy oraz klucze płaskie. Uchwyt ten nadaje się do montażu na prawie wszystkich balustradach stosowanych w Polsce, poza balustradami drewnianymi oraz tymi wypełnionymi szkłem – Mateusz Gontarski z firmy Corab.
System został zaprojektowany z uwzględnieniem otworów montażowych przeznaczonych do montażu mikroinwertera. Konstrukcja została pokryta powłoką antykorozyjną, która dzięki swoim właściwościom zapewnia bardzo długą ochronę powierzchni.
Szereg korzyści
Konstrukcja balkonowa PI-BIPV-01 to bezpieczny system, stworzony przez polskiego producenta z ponad 30 letnim doświadczeniem – firmę Corab. Dzięki zamontowaniu niewymagającej konstrukcji, mieszkańcy bloków mogą obniżyć swoje rachunki za prąd dzięki generacji zielonej energii. Sprawiedliwy rozwój energetyki rozproszonej oznacza, że z biegiem lat fotowoltaika musi przekraczać kolejne granice implementacyjne. Dzięki konstrukcji balkonowej i mieszkańcy bloków mogą zostać prosumentami i cieszyć się darmową energią.
Źródło: GLOBPREMIERY
Polecane
Konstrukcje odpowiadające na wyzwania dużych farm fotowoltaicznych [WIDEO]

Od szumu medialnego po cyberbezpieczeństwo – nowe wyzwania rynku fotowoltaicznego
