W ostatnich dniach ZPUE podpisało list intencyjny z firmą Ekoenergetyka – Polska. Podjęto wspólne zobowiązanie i gotowość do współpracy w zakresie kompleksowego wdrażania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych (głównie autobusów elektrycznych) na rynku polskim i wybranych rynkach eksportowych.

Porozumienie pomiędzy firmami pomoże rozwijać elektromobilność

W liście intencyjnym jest mowa o wspólnym uczestnictwie w projektach wdrażania infrastruktury ładowania dla autobusów elektrycznych, podejmowania razem działań badawczo-rozwojowych oraz wzajemnego wsparcia sprzedażowego. Inicjatywa wynika z rosnącego zapotrzebowania na infrastrukturę ładowania dla autobusów elektrycznych w Polsce i na świecie.

Łącząc siły z ZPUE, jako pierwsi w branży tworzymy ofertę całościowej obsługi projektów infrastruktury ładowania dla miast, co znacznie ułatwi im wdrażanie autobusów elektrycznych – mówi Bartosz Kubik, prezes Ekoenergetyki-Polska. Rynek autobusów elektrycznych rozwija się bardzo dynamicznie. Wymaga on coraz bardziej kompleksowego podejścia do infrastruktury ładowania. W obecnej chwili w Polsce wciąż obserwuje się niedostateczną ilość stacji ładowania, co budzi niepokój potencjalnych posiadaczy pojazdów elektrycznych. W lutym tego roku 40 polskich miast zobowiązało się do kupna w sumie 780 autobusów elektrycznych w ciągu kilku najbliższych lat.

ZPUE inwestuje w innowacje – coraz lepsza infrastruktura ładowania

W ZPUE stawiamy na innowacyjność, dlatego jako partnera w branży elektromobilności wybraliśmy Ekoenergetykę-Polska. Od początku swojego istnienia Ekoenergetyka-Polska tworzy nowatorskie rozwiązania, które wychodzą na przeciw potrzebom operatorów transportu elektrycznego, a nierzadko wyprzedzają je. Łącząc siły we wdrażaniu infrastruktury będziemy oferować operatorom transportu publicznego nie tylko kompleksową obsługę, ale również nowatorskie rozwiązania najwyższej jakości” – mówi Andrzej Grzybek, wiceprezes ZPUE S.A. Ekoenergetyka-Polska to jeden z liderów europejskiego rynku ładowarek wysokiej mocy dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła blisko 100 stacji szybkiego ładowania do ponad 20 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych. Firma proponuje ładowarki mocy od 3kW do 800kW i współpracuje z producentami autobusów elektrycznych.

                                  fot. ZPUE Koronea

Źródło: materiały prasowe ZPUE Koronea

Redakcja GLOBEnergia