Zyskaj nawet 6000 zł na gruntową pompę ciepła i ochładzaj się w upalne dni!

W zmieniających się warunkach klimatycznych, kiedy lata z roku na rok stają się coraz bardziej upalne, oprócz zapewnienia komfortu cieplnego w zimie, coraz większego znaczenia nabiera również możliwość chłodzenia w lecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by chłodzić klimatyzacją i zainwestować w dodatkowe urządzenie, ale wiąże się to ze zwiększonym zużyciem energii elektrycznej w lecie i oczywiście kolejnymi kosztami inwestycyjnymi. Na całe szczęście, funkcje chłodzenia oferują również gruntowe pompy ciepła - ogrzeją w zimie, a ochłodzą w lecie. I to ze zdecydowanie mniejszym zużyciem prądu niż w przypadku klimatyzacji. Co więcej - teraz dzięki promocji alpha innotec, zamawiając jedną z ich gruntowych pomp ciepła z chłodzeniem pasywnym, można zyskać nawet 6 000 zł netto!

Zdjęcie autora: alpha innotec

alpha innotec

Producent pomp ciepła

W gruntowych pompach ciepła istnieje możliwość zastosowania chłodzenia pasywnego, zwanego też naturalnym. Jest to niemal bezkosztowy sposób na chłodzenie w budynku, bo w tym trybie pracuje tylko pompa obiegowa oraz regulator. Co prawda chłodzenie aktywne zapewnia niższe temperatury wewnątrz budynku, ale skutkuje to podwyższonymi kosztami eksploatacyjnymi. Chłodzenie pasywne daje odczucie przyjemnego, lekkiego chłodu i jest w stanie obniżyć wskazania termometrów o kilka stopni, co w zupełności wystarcza do uzyskania w domu komfortowej temperatury. Dodatkowo chłodzenie pasywne pomaga w regeneracji cieplnej dolnego źródła (czyli gruntu mocno wychłodzonego po sezonie grzewczym). Dolne źródło ciepła jest przy tym dodatkowo podgrzewane przez solankę (glikol), która odbiera ciepło z budynku. Takie działanie chłodzenia pasywnego podwyższa nieco współczynnik efektywności pompy ciepła, co wpływa także na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia w sezonie grzewczym.

Zyskaj 6 tys. zł inwestując w gruntową pompę ciepła

Tylko gruntowe pompy ciepła oferują ten typ chłodzenia, jakim jest chłodzenie pasywne. Możliwość grzania i chłodzenia w jednym urządzeniu to sposób na niemal bezkosztowy system chłodzenia latem, przy jednoczesnej regeneracji dolnego źródła. Należy też podkreślić, że stosowanie chłodzenia pasywnego nie wpływa w żaden sposób na obniżenie jakości ogrzewania w zimie, a może nawet obniżyć koszty eksploatacyjne.

Eksploatacja to jedno, ale dla inwestorów liczą się w dużej mierze koszty inwestycyjne. Te również mogą zostać ograniczone! Do 31.05.2022 r. alpha innotec - niemiecki producent specjalizujący się od ponad 20 lat wyłącznie w pompach ciepła, obniża ceny katalogowe gruntowych pomp WZS(V) i SWC(V) z chłodzeniem pasywnym. W ofercie jest aż 18 modeli.

Wśród modeli objętych promocją znajdują się urządzenia typu kompakt, czyli pompy ciepła ze zintegrowaną hydrauliką (SWC, SWCV), jak i urządzenia all-in-one, czyli gruntowe centrale cieplne ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 l. (WZS, WZSV) – zarówno on/off, jak i inwerterowe. Ceny zostały obniżone od 4 tys. do nawet 6 tys. zł netto!

Wśród zalet pomp ciepła oferowanych w promocji można wymienić:

  • Łatwy transport i szybką instalację dzięki możliwości zdemontowania boksu z modułem chłodniczym
  • Wysoką jakość wykonania
  • Wygodne sterowanie
  • Możliwość chłodzenia pasywnego
  • Wysoką wydajność z COP nawet powyżej 5,00
  • Wyjątkowo cichą pracę
  • Zastosowanie inwertera, dzięki któremu pompa ciepła dopasowuje swoją moc do zapotrzebowania budynku i jego mieszkańców. 

Warto wiedzieć, że dla wszystkich pomp alpha innotec producent zapewnia darmowe sterowanie przez internet dzięki usłudze alpha web i alpha control oraz 5 lat gwarancji fabrycznej w standardzie. 

Dowiedz się więcej!

Zajrzyj na stronę producenta i dowiedz się jak skorzystać z promocji na gruntowe pompy ciepła. Promocja potrwa do 31.05.2022 r., a liczba urządzeń jest ograniczona.

Materiał promocyjny