Magazyny energii w systemach PV, pompa ciepła czy bufor z grzałką – GLOBENERGIA już dostępna w sprzedaży!

Magazyny energii w systemach fotowoltaicznych – konieczność czy droga zabawka? Mikroinstalacja fotowoltaiczna w firmie – opłacalność, proces inwestycyjny i dobór mocy, pompa ciepła czy bufor z grzałką - ANALIZA. Globenergia 2/2022 w wersji drukowanej jest już dostępna w sprzedaży!

Magazyny energii w systemach fotowoltaicznych – konieczność czy droga zabawka?
Magazyny energii w instalacjach fotowoltaicznych stają się coraz częściej wykorzystywane. Coraz większy nacisk kładzie się również na autokonsumpcję, dzięki której można wyeliminować problem związany z obciążeniem sieci w godzinach największej produkcji energii z fotowoltaiki. Czy dziś magazyny energii w systemach fotowoltaicznych to już konieczność czy droga zabawka? Zapraszamy na WYWIAD z Jackiem Biskupskim Prezesem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej SBF Polska PV, a w nim:
- na ile godzin wystarczy energii?
- problem braku bilansowania międzyfazowego
- dostępne technologie

Pompa ciepła czy bufor z grzałką? ANALIZA
Często, na przykład przeglądając fora internetowe, spotykamy się z informacjami, że prostym i tanim rozwiązaniem na ogrzewanie domu jest bufor ciepła z grzałką elektryczną. Co więcej, pojawiają się głosy, że jest to rozwiązanie nawet lepsze niż pompa ciepła. Czy faktycznie tak jest, a właściwie – dlaczego tak nie jest? Komentuje i analizuje Adam Minikowski z NIBE Biawar.
Mikroinstalacja fotowoltaiczna w firmie – opłacalność, proces inwestycyjny i dobór mocy
Rachunek za energię elektryczną może stanowić znaczący udział w kosztach prowadzenia firmy. Biorąc pod uwagę stałe podwyżki cen energii, udział ten będzie tylko wzrastał. Przy wysokim zużyciu energii nawet najmniejsza zmiana powoduje wysoki wzrost rachunku. Prowadząc firmę, właściciel mógłby inwestować w wiele obszarów, aby unowocześnić produkcję czy też ulepszyć pracę. Większe opłaty za prąd niekoniecznie są tym kierunkiem. Nie ma się jednak co załamywać! Z coraz wyższymi rachunkami za prąd da się walczyć. Odpowiedzią jest fotowoltaika, która będzie się opłacała coraz bardziej, im wyższe będą ceny energii. Przedstawiamy krótki poradnik na temat mikroinstalacji fotowoltaicznej w firmie, a w nim:
- Jak kształtuje się struktura kosztów energii elektrycznej w firmie?
- Ile powinna wynosić moc instalacji fotowoltaicznej w zależności od profilu przedsiębiorstwa?
- Modele rozliczeń w przedsiębiorstwie – możliwości
- Proces inwestycyjny a moc instalacji – fotowoltaika w firmie krok po kroku
To nie wszystko!
Oprócz tego, w wydaniu GLOBENERGIA 2/2022 znajdziesz takie tematy jak:
- Siedziba firmy, która świeci przykładem!
- Bezpieczeństwo energetyczne
- Dylematy przyszłego inwestora – jak wybrać instalatora pompy ciepła
- Wiele innych!
WYDANIE ELEKTRONICZNE JEST DOSTĘPNE
WYDANIE DRUKOWANE JEST DOSTĘPNE