Jak podała dzisiaj sosnowiecka wyborcza.pl sąd ogłosił upadłość sosnowieckiej fabryki kolektorów słonecznych. 

 
Watt, który był jednym z największych producentów kolektorów słonecznych w Europie wybudował kompleks w Sosnowcu pod koniec 2010 roku. Przeniesiono wtedy produkcję z Piekar Śląskich właśnie do Sosnowca. Budowa fabryki kosztowała ponad 59 mln zł. Pracę miało znaleźć ponad 500 osób. Jak podaje KSSE, zakład zatrudniał 142 osoby, więc nie spełniono nawet połowy zamierzonego efektu. 
Jak widać na nic zdały się protesty przedstawicieli firmy Watt, którzy uznali za niesprawiedliwe zasady, na jakich Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznawał dotacje na zakup kolektorów słonecznych.
 
Potencjał obiektu o powierzchni ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych w tym 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej nigdy nie został wykorzystany – pojawiały się nawet oferty wynajmu części magazynowej zakładu. 
W efekcie, 10 lutego br. Sąd Rejonowy Katowice Wschód ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Watt SA w Sosnowcu. 
 
Na oficjalnej stronie internetowej firma umieściła jedynie następującą informację:
„10 lutego 2016 roku Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział X Gospodarczy postanowieniem sygnatura akt X GU 577/15/1 ogłosił upadłość likwidacyjną spółki WATT Spółka Akcyjna w Sosnowcu.
Wszelkie wierzytelności należy zgłaszać do Sędziego Komisarza w terminie 2 miesięcy od daty ogłoszenia upadłości na adres Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział X Gospodarczy, Ul. Lompy 14, 40-040 Katowice.
Wierzytelności wynikające z tytułu reklamacji/gwarancji/rękojmi podlegają zgłoszeniu do masy upadłości.”
 
Źródło: wyborcza.pl, watt.pl