Nowa aplikacja ViCare ułatwia obsługę ogrzewania – za pomocą zintegrowanego asystenta można dopasować czasy ogrzewania do indywidualnych potrzeb. Ponadto, wskazuje ona na bezpośrednie oszczędności kosztów.

Viessmann ViCareOd ręki można sprawdzić, czy eksploatacja ogrzewania przebiega prawidłowo. W przypadku nieprawidłowości zostaje wysłane automatyczne powiadomienie. W aplikacji można zapisać też swojego specjalistę, co zapewnia oszczędność czasu w razie występienia usterki. Specjalista będzie miał dostęp do wszystkich informacji dotyczących instalacji i szybko zapewni pomoc.

Aplikacja zapewni nam ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Znajdziemy w niej podsumowanie działania systemu – jeśli wszystko jest w porządku, aplikacja sygnalizuje to kolorem zielonym. Kolor żółty informuje o oczekującej konserwacji, gdy funkcja ta jest aktywowana. W przypadku koloru czerwonego pojawia się bezpośrednie połączenie z zapisanym specjalistą.

Ustawienie komfortowej temperatury, co można zrobić za pomocą jednego kliknięcia, pozwala dostosować pracę systemu do indywidualnych potrzeb. Aplikacja umożliwia zapisanie planu dnia i automatyczne oszczędzanie kosztów podczas zaprogramowanej nieobecności.

Pobieranie

Aplikacja ViCare jest użyteczna w połączeniu z instalacją grzewczą Viessmann z dostępem do internetu lub w połączeniu z modułem WLAN Vitoconnect 100. Moduł można otrzymać u firmy instalatorskiej.

Opracowanie na podstawie: materiały firmy Viessmann