Chińscy producenci podnoszą ceny modułów!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

farma fotowoltaiczna

W tym tygodniu dwaj chińscy producenci ogniw krzemowych  - Zhonghuan Semiconductor i GCL - podnieśli ceny po raz pierwszy od września 2017 r. Przewiduje się, że w ich ślady pójdzie trzecia firma - Longi.

Akcje na chińskiej giełdzie idą w górę!

Chińscy producenci modułów są tak pewni świeżo odradzającego się globalnego rynku energii słonecznej, że już zarysowali plany produkcyjne w drugim kwartale 2019 roku. Poinformowali, że będą działać nawet podczas chińskich obchodów nowego roku, które właśnie trwają.

Zhonghuan Semiconductor podbija ceny w Chinach, podnosząc cenę monokrystalicznych wafli krzemowych o 4,84%. Podobnie ceny podniósł GCL, u którego ceny produktów wzrosły o 4,88%.

Dzięki temu, że akcje obu firm podskoczyły - akcje Zhonghuanu wzrosły o około 20% na giełdzie w Szanghaju i GCL zyskały już ponad 14% - szeroko spekuluje się, że producent wafli Longi również wkrótce podniesie swoje ceny.

Działy PR i marketingu Longi odmówiły komentarza na temat wzrostu cen w swojej firmie, podobnie jak na temat wpływu zmian cen dokonywanych przez ich rywali.

Moduły PERC od Longi biją rekordy!

Nastąpiła gwałtowna fala pobijania rekordów wydajności produktów typu PERC. W październiku 2017 r. Longi Solar pobił rekordową wydajność monokrystalicznego modułu PERC z wymiarami płytek komercyjnych o 22,71%, podczas gdy wcześniejszy rekord, który został złamany przez Fraunhofer-ISE to 22,61%.

W lutym 2018 roku Longi Solar odnotował zweryfikowaną rekordową wydajność ogniw PERC na poziomie 23,6%. Obecnie, wartość ta osiągnęła 24,06%!

CPVT przetestowało ogniwa monokrystaliczne w oparciu o technologię PERC w standardowym wymiarze płytki półprzewodnikowej 156,75 x 156,75 mm2, które dostarczył producent. Moduły zostały zbadane w standardowych warunkach testowych dla charakterystyki prądowo-napięciowej.

Zgodnie z roczną analizą PV Tech, wydatki firmy LONGi na badania i rozwój w sektorze produkcji energii słonecznej przez wzrosły z 89,23 mln USD w 2016 r., do 175,5 mln USD w 2017 r. Stanowi to wzrost o 96,67%!

Źródło: pv-magazine.com

https://globenergia.pl/nowy-rekord-wydajnosci-modulow-perc/

Zobacz również