Aktualności Aktualności

Nowy hybrydowy falownik od Solis dostępny od wakacji na polskim rynku!

Zdjęcie autora: Solis

Solis

Producent falowników fotowoltaicznych

Celem Solis jest pomaganie swoim klientom indywidualnym w UE w zwiększaniu zużycia własnego w sposób bezpieczny i niezawodny. Nowy hybrydowy falownik został zaprojektowany do generowania i magazynowania energii, by umożliwić właścicielom korzystanie z najtańszej energii wtedy, gdy jej potrzebują!

Więcej mocy!

Zaprojektowany z myślą o lepszej wydajności nowy hybrydowy falownik zapewnia wysoką sprawność konwersji wynoszącą 98,4% w systemach solar-plus-storage. Współczynnik PV-to-battery na poziomie 1,6 wspiera obciążenie i zasilanie akumulatorów, poprawia wykorzystanie systemu oraz poziom generowanie energii - przyspieszając zwrot z inwestycji dla klientów indywidualnych.

Elastyczność i szybkie ładowanie

Dzięki dynamicznemu MPPT (2 MPPT z 4 wejściami DC) i maksymalnemu prądowi wejściowemu na poziomie 26 A DC, falownik jest kompatybilny z różnymi rozwiązniami, w tym z modułami bifacjalnymi.

Kolejną cechą falownika jest możliwość szybkiego ładowania. Przy 10 kW mocy ładowania i rozładowywania, użytkownik potrzebuje mniej czasu, aby zapewnić odpowiedni stan naładowania akumulatora.

Niezależność, inteligencja i bezpieczeństwo!

Użytkownicy falownika mogą zmaksymalizować własne zużycie energii, dzięki elastycznym trybom działania, takim jak “time-of-use” czy “off-grid backup” Falownik umożliwia inteligentne przesunięcie czasu w celu wykorzystania harmonogramów zużycia energii i jego zoptymalizowania.

Inteligentny system zarządzania akumulatorem zapewnia jego bezpieczne działanie poprzez monitorowanie w czasie rzeczywistym temperatury, stanu naładowania oraz prądu ładowania i rozładowania. Przerywacz obwodu prądu zwarciowego falownika dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo systemu.

Trójfazowy system Solis-HVES zostanie wprowadzony do domów we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Polsce, Szwecji, Afryce Południowej i Australii w lipcu i sierpniu tego roku.